Play i UPC organizują punkty wsparcia na przejściach granicznych

Operatorzy Play i UPC wspólnie zorganizowali punkty wsparcia na przejściach granicznych. To darmowe hotspoty Wi-Fi i startery z kartami SIM, możliwość doładowania urządzeń mobilnych i skorzystania z telefonu.

W dedykowanych ciężarówkach UPC można skorzystać z darmowego dostępu do Wi-Fi, doładować urządzenia mobilne i skorzystać z dostępnych na miejscu telefonów, a także otrzymać darmowe startery od sieci Play. Potrzebujących wspierają na miejscu pracownicy obu operatorów.

Dodatkowo, podobne wsparcie zostało zapewnione przed Dworcem Centralnym w Warszawie, gdzie jedna z ciężarówek czeka na przybywające do stolicy osoby z Ukrainy.

W najbliższych dniach obaj operatorzy wyposażą ośrodki, w których znajdują się uchodźcy z terenu Ukrainy, w dostęp do bezpłatnego zasięgu uruchamiając wysokowydajne sieci Wi-Fi za pomocą posiadanej infrastruktury światłowodowej i mobilnej.

play i upc organizują punkty wsparcia na przejściach granicznych i przed dworcem centralnym w warszawie. Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

Jak Play i UPC pomagają uchodźcom z Ukrainy

W ramach wsparcia dla obywatelek i obywateli Ukrainy, Play dotychczas wprowadził pakiet nielimitowanych rozmów i SMS-ów na Ukrainę (do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone, lifecell). Pakiet zawiera 120 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce oraz 10 GB transmisji danych.

Play zmienił ofertę roamingu w Ukrainie

W roamingu Play na terenie Ukrainy, wszystkie połączenia wychodzące na numery polskie i ukraińskie oraz przychodzące, SMS-y i MMS-y są darmowe, a transmisja danych rozliczana jest po tej samej stawce co w Unii Europejskiej.

Play przedłużył także ważność aktywnych kont, zarejestrowanych w ramach akcji pomocowej, o 100 dni, bez konieczności doładowania numerów.

UPC wprowadziło dla wszystkich klientów usług stacjonarnych i mobilnych pakiety 120 minut.

Operator organizuje też tymczasowe zakwaterowanie dla potrzebujących oraz wprowadził specjalne pakiety wsparcia z darmowym dostępem do internetu 300 Mb/s i usług telewizyjnych dla obywateli ukraińskich, którzy uciekli przed wojną i osiedlają się w Polsce. Z tej możliwości mogą skorzystać też osoby, które w całości udostępniają mieszkanie lub dom obywatelom Ukrainy.

UPC i Play udostępniły też wszystkim swoim klientom ukraiński kanał informacyjny UKRAINA 24.

źródło: Play