Play dla obywateli Ukrainy. Jakie darmowe usługi dla Ukraińców w Play

Play znosi opłaty za połączenia i SMS-y wysłane na numery telefonów głównych ukraińskich sieci komórkowych – Kyivstar, Vodafone oraz lifecell.

Co oferuje Play dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

Play wprowadził darmowe minuty i SMS-y do Ukrainy. Skorzystanie z tej opcji umożliwia usługa „Tańsze połączenia i SMS-y na Ukrainę”. Do 31 marca obniżono do 0 zł stawkę za minutę połączenia i SMS do Ukrainy (do sieci Kyivstar, Vodafone oraz lifecell). Usługę można włączyć kodem *111*201*1# lub w Play24.

Pakiet w Play dla obywateli Ukrainy:

  • Nielimitowane rozmowy i SMS-y na Ukrainę (do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone, lifecell);
  • 120 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce;
  • 10 GB transmisji danych.

Pakiet jest jednorazowy i włączany kodem *111*1213*1# lub w aplikacji Play24. Osoby, które już wcześniej włączyły jedną z tych ofert nie muszą nic robić – zmiany dla nich zostaną wprowadzone automatycznie przez Play.

Operator przedłuża ważność aktywnych kont obcokrajowców o 100 dni, bez konieczności doładowania swoich numerów.

Play dla klientów przebywających w roamingu w Ukrainie

4 marca Play zmienia ofertę roamingu w Ukrainie. Wszystkie połączenia wychodzące na numery polskie i ukraińskie oraz przychodzące, SMS-y i MMS-y są darmowe.

Klienci Play korzystający z roamingu na terenie Ukrainy mają dostęp do transmisji danych po tej samej stawce co w Unii Europejskiej, czyli 14,36 zł/1 GB. Zmiana dotyczy wszystkich ofert w Play.

Wprowadzone ułatwienia w Play:

Wszystkie pakiety można aktywować za pośrednictwem Play24, szybkich kodów USSD lub kontaktując się z obsługą klienta na specjalnej infolinii obsługiwanej w języku ukraińskim.

źródło: Play