Plus: Płatności Google Play dla klientów abonamentowych

Klienci usług abonamentowych w sieci Plus korzystający z urządzeń z systemem Android mogą już w wygodny sposób robić zakupy w sklepie Google Play. Udostępniona właśnie usługa „Płatności Google Play w Plus” pozwala na zakupienie wszystkich dostępnych tam produktów, a płatność za nie dopisana zostanie klientowi do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego w Plusie.

Usługa jest bardzo prosta w obsłudze, a do uruchomienia wystarczy tylko kilka kliknięć. Pozwala także na pełną kontrolę wydatków poprzez:

  • ustawiony miesięczny limit wydatków na kwotę 150 zł,
  • możliwość samodzielnego określenia własnego niższego limitu, wynoszącego nawet 0 zł,
  • możliwość sprawdzenia wydanych pieniędzy, np. dzięki wysłaniu SMS na numer 2580 z komendą d.

Korzystający z płatności Google Play w Plusie nie muszą już podawać swojego numeru karty kredytowej, ale istnieje także możliwość autoryzowania każdego zakupu hasłem przypisanym do konta Gmail.

Aby dokonać zakupu w Google Play wystarczy urządzenie z dowolnym systemem operacyjnym Android, aktywne konto Gmail i korzystanie z usługi abonamentowej w Plusie. Możliwość dokonania płatności przez dopisanie jej do rachunku w Plusie pojawi się automatycznie podczas wizyty w Google Play i płacenia za zakupy. Po wybraniu opcji ?Włącz płatność przez Plus” i akceptacji regulaminu usługi, płatność za dokonany zakup pojawi się na najbliższym rachunku telekomunikacyjnym jako pozycja w Dodatkowe Uznania i Obciążenia w części Rozliczenie Konta. Obok naliczonej kwoty widniała będzie nazwa zakupionej aplikacji oraz jej dostawca.

Instrukcja uruchomienia płatności Google Play w Plusie

Autor: Kuba Stefanik/Abonamenty.pl
źródło:Plus