Wystartował polski system płatności mobilnych Blik

9 lutego br. ruszył oficjalnie polski system płatności mobilnych Blik. System został już udostępniony w aplikacjach mobilnych sześciu banków: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego i Inteligo.

Płatności w sklepach, punktach usługowych i w internecie oraz wypłaty gotówki z bankomatów za pośrednictwem telefonu to podstawowe opcje oferowane użytkownikom systemu. W następnej kolejności planowane jest wprowadzenie usług dających możliwość przelewów pomiędzy dwoma użytkownikami telefonów (P2P).

platnosci-mobilne-blik-schematSieć sklepów, restauracji czy punktów usługowych będzie się dynamicznie rozwijać dzięki podpisaniu umów dotyczących obsługi płatności Blik z wiodącymi polskimi agentami rozliczeniowymi. Prowadzone są także zaawansowane ustalenia biznesowe z kolejnymi firmami dostarczającymi usługi zarówno oparte na terminalach POS, jak i oferującymi płatności w sklepach internetowych.

Dzięki umowie podpisanej z integratorem internetowym DotPay możliwe będzie płacenie Blik’iem w ok. 5000 sklepów internetowych.

Już na wstępie klienci będą też mogli dokonywać wypłat z bankomatów należących do: Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego oraz PKO Banku Polskiego.

Podsumowując system Blik umożliwia:

  • płatności w sklepach – z terminalem POS,
  • płatności w internecie – wygodne i szybkie transakcje w sklepach internetowych,
  • darmowe wypłaty z bankomatów – BZ WBK, ING, Millennium, PKO BP

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B7LdLG9pMgE

Informacje o płatnościach mobilnych Blik na stronach internetowych banków:

Autor: Kuba Stefanik/Abonamenty.pl
źródło: Polski Standard Płatności, mBank