Orange wprowadzi ofertę sprzedaży energii elektrycznej w całej Polsce

Orange Polska podjął decyzję o rozszerzeniu oferty sprzedaży energii elektrycznej na całą Polskę, podała spółka.

„Podjęcie tej decyzji jest efektem pozytywnych wyników pilotażu tych usług uruchomionego przez Orange Polska w trzecim kwartale 2014 roku” – czytamy w komunikacie.

Orange Polska planuje stworzenie oferty dla odbiorców końcowych, która będzie wyróżniała się na tle konkurencji zarówno jakością obsługi jak i atrakcyjnymi cenami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach jednostki organizacyjnej Orange Polska a usługi i produkty będą oferowane pod nazwą handlową Orange Energia. Oferta Orange Energia będzie wpływać pozytywnie na zwiększenie lojalności klientów w stosunku do marki Orange – czytamy w komunikacie.

Oferta, skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw korzystających odpowiednio z taryfy G i C, będzie dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży Orange Polska.

Zakup energii na potrzeby odsprzedaży będzie odbywać się za pośrednictwem partnera hurtowego – spółki Polenergia Obrót.

„Wypracowany mechanizm współpracy znacząco ograniczył ryzyko zmienności cen i wolumenów zakupu energii. Pozwala on na zabezpieczenie oczekiwanej marży i umożliwia zmianę cen na rynku detalicznym odpowiednio wcześnie przed okresem dostawy energii do klienta końcowego” – podano w materiale.

Spółka podpisała także generalne umowy dystrybucyjne z pięcioma największymi operatorami systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej, tj. RWE Stoen Operator sp. z o.o., Energa-Operator S.A., Enea Operator sp. z o.o., Tauron Dystrybycja S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A. zapewniające dystrybucję energii zakupionej od Orange Polska do odbiorców.

Autor: Kuba Stefanik/Abonamenty.pl
źródło: Orange, ISBnews

4 Replies to “Orange wprowadzi ofertę sprzedaży energii elektrycznej w całej Polsce”

  1. Hmm.. zastanawiam sie nad zmianą sprzedawcy czy mozecie mi jakiegos polecic?

  2. Jestem u nich od 2 miesięcy
    i nie narzekam, mają stała gwarancje ceny i dobre rabaty dostosowane do indywidualnych
    potrzeb.