Subskrypcja roczna w Orange Flex – jak działa, ile kosztuje?

Czy w Orange Flex warto włączyć subskrypcję roczną? Ile kosztuje, jak działa, dla kogo subskrypcja roczna opłaca się najbardziej?

W tym artykule przeczytasz o najnowszym rozwiązaniu dla użytkowników telefonii komórkowej – subskrypcji rocznej Orange Flex.

Orange Flex udostępnia subskrypcję roczną w Planie 45 GB. Subskrypcja roczna daje 12 miesięcy korzystania z usługi w cenie 10. Płacąc jednorazowo możemy zyskać efektywną cenę subskrypcji 29,17 zł za miesiąc.

Dla kogo jest oferta?

Czy klienci przyzwyczajeni do comiesięcznych płatności za abonament lub cyklicznych doładowań/subskrypcji mogą skorzystać z nowego rozwiązania?

Subskrypcja roczna – podkreśla Orange – powstała przede wszystkim z myślą o klientach, którzy chcą pozostać w Orange Flex przez dłuższy czas i nie korzystają z możliwości częstej zmiany Planu. Plan roczny 45 GB jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy wolą zapłacić większą kwotę jednorazowo, a dodatkowo jeszcze zaoszczędzić.

Ile kosztuje subskrypcja roczna w Orange Flex?

Koszt subskrypcji rocznej to 350 zł. Klienci Orange Flex zyskują 12 miesięcy w cenie 10. Takie rozwiązanie daje cenę za subskrypcję – 29,17 zł/mies. Przy płatności rozłożonej miesięcznie koszt subskrypcji Plan 45 GB wynosi 420 zł za 12 miesięcy.

Jak aktywować subskrypcję roczną?

Plan roczny można wybrać na etapie przenoszenia numeru do Flexa (lub zamawiania nowego numeru), w momencie zmiany Planu albo reaktywacji po okresie niekorzystania z usługi. Użytkownik z aktywnym Planem Flex może wybrać subskrypcję roczną w każdym dniu bieżącego okresu rozliczeniowego (nie później niż 24 godziny przed zakończeniem). Zmiana Planu na roczny nastąpi wraz z nowym okresem rozliczeniowym.

Kiedy i jak płacimy za usługę?

Opłata w Planie rocznym Orange Flex wynosi 350 zł za rok i jest pobierana z góry. Plan roczny nie odnawia się automatycznie po 12 miesiącach. To użytkownik decyduje z jakim Planem chce kontynuować korzystanie z Orange Flex – kolejnym rocznym czy z miesięcznym.

Jak działa subskrypcja i kiedy będą odnawiać się GB?

Zakup subskrypcji rocznej w Orange Flex daje użytkownikowi 12 miesięcy (12 okresów rozliczeniowych) korzystania z usługi. Pakiet 45 GB będzie się odnawiać na takiej samej zasadzie jak przy subskrypcji miesięcznej czyli z każdym nowym okresem rozliczeniowym. Użytkownik nie otrzymuje od razu wszystkich GB na rok. Niewykorzystane w jednym okresie rozliczeniowym GB trafią do Sejfu GB. W subskrypcji rocznej można korzystać przyjmować i wysyłać GB w ramach usługi Przekaż GB.

Jak zmienić Plan lub wcześniej zrezygnować z subskrypcji rocznej?

Wybierając subskrypcję roczną musimy pamiętać, że rezygnujemy z możliwości zmiany lub zawieszenia Planu w najbliższych 12 miesiącach. Dlatego osobom, którym zależy na możliwości elastycznej zmiany, lepiej jest pozostać na dotychczasowym modelu subskrypcji miesięcznej.

Czy można kupić subskrypcję roczną dla numerów dodatkowych?

Tak, subskrypcja roczna jest dostępna zarówno dla użytkowników mających w Orange Flexie jeden numer, jak i dla zarządzających innymi numerami oraz dla numerów dodatkowych. Roczny Plan można wybrać również w ofercie Orange Flex dla Firm. Ta opcja dotyczy tylko Planu 45 GB.

Czy subskrypcja roczna będzie kiedyś dostępna w innych Planach?

Orange nie planuje w najbliższym czasie udostępnić subskrypcji rocznej dla innych Planów niż dla Planu 45 GB.

Czy można korzystać z pakietu UNLMTD w subskrypcji rocznej?

Pakiet nielimitowanego internetu UNLMTD na 7 lub 30 dni można włączyć w dowolnym momencie. Działa on identycznie jak w subskrypcji miesięcznej.

źródło: blog Orange Polska