Subskrypcja roczna w Orange Flex. Jakie zmiany w ofercie?

W kwietniu z Orange Flex będzie wycofany Plan 30 GB. W jego miejsce pojawi się subskrypcja roczna.

Orange Flex jest pierwszym operatorem na polskim rynku telekomunikacyjnym, który zaproponuje takie rozwiązanie.

Co to jest subskrypcja roczna?

Subskrypcja roczna umożliwia jednorazowe pobranie płatności za usługi na okres roku. Oferta ma być dedykowana do użytkowników, którzy mają stale wybrany jeden Plan. Płatność za subskrypcję jest ściągana z góry za jeden rok.

Na początek subskrypcja roczna w Orange Flex zostanie włączona w Planie 45 GB. Można z niej korzystać od 22 kwietnia 2024 roku.

Jak działa subskrypcja roczna?

W Orange Flex wybieramy Plan 45 GB w opcji na rok i płacimy jednorazowo 350 zł. W ten sposób zyskujemy 12 miesięcy usługi w cenie 10. To daje nam efektywnie miesiąc korzystania z Flexa za 29,17 zł.

Koniec oferty Plan 30 GB w Orange Flex

Kolejna zmiana dotyczy najtańszego Planu 30 GB. Od 22 kwietnia nie będzie już możliwy zakup Planu 30 GB za 30 zł.

Co z użytkownikami, którzy obecnie korzystają z Planu 30 GB lub aktywują go w najbliższym miesiącu?

Takie osoby otrzymają e-maile z propozycją przejścia na Plan 45 GB, w którym za 5 zł więcej zyskają 15 GB. Po wyrażeniu zgody zmiana odbędzie się automatycznie w dniu odnowienia Planu klienta następującym po 22 kwietnia. Użytkownicy, którzy zgodzą się na zmianę Planu 30 GB na 45 GB, w pierwszym miesiącu zapłacą 30 zł tak jak dotychczas, a dodatkowe 15 GB dostaną w prezencie. Od kolejnego miesiąca będzie pobierana opłata w wysokości 35 zł.

W razie niewyrażenia zgody na proponowaną zmianę Plan 30 GB zostanie zawieszony, ale użytkownik nie traci swojego numeru. Przez kolejne 6 miesięcy może wybrać dowolny Plan z oferty i ponownie aktywować Orange Flex.

5G w Orange Flex dla dodatkowych numerów

Od teraz Plan 0 GB za 15 zł, który można kupić dla dodatkowych numerów w ramach Strefy kart SIM, tak jak wszystkie pozostałe Plany Flex, będzie działał z 5G. Jak skorzystać z internetu w tym Planie? Wystarczy, że inny użytkownik prześle na taki numer kilka GB w ramach usługi Transfer GB.

W ofercie Orange Flex pozostaną 3 Plany: 45 GB za 35 zł, 80 GB za 50 zł i 150 GB za 80 zł.

źródło: https://biuroprasowe.orange.pl