Rusza pilotażowy program sprzedaży prądu dla wybranych klientów T-Mobile

T-Mobile Polska i Tauron Polska Energia rozpoczęły pilotażowy program oferowania swoim klientom detalicznym produktów partnera. W ramach programu wybrani klienci
T-Mobile Polska lub Tauron Polska Energia otrzymują propozycję skorzystania odpowiednio z oferty telekomunikacyjnej lub energetycznej partnera przygotowanej specjalnie na potrzeby projektu. Zdobyte w ten sposób doświadczenia firmy zamierzają wykorzystać do przygotowania swoich pracowników, systemów oraz procesów przy projektach wdrażanych w ramach strategicznej współpracy.

Pilotażowy program sprzedaży energii elektrycznej jest pierwszym efektem współpracy T-Mobile z branżą energetyczną. Zakładamy, że w przyszłości opracujemy i wspólnie wprowadzimy na rynek innowacyjne produkty i usługi, które przyniosą wymierne korzyści klientom w ich domu oraz pracy – mówi Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska.

Rynek energii wciąż się rozwija podobnie jak potrzeby klientów. Chcąc na nie odpowiedzieć, stale poszerzamy ofertę o nowe produkty – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Dzięki partnerskiej współpracy z T-Mobile nasi klienci otrzymują nie tylko atrakcyjną ofertę energetyczną, ale także dodatkowe benefity płynące ze współpracy z partnerem – dodaje Rakovski.

Wdrożenie pierwszego wspólnego projektu T-Mobile Polska i Tauron Polska Energia było możliwe dzięki rozpoczętej przez firmy strategicznej współpracy po podpisaniu listu intencyjnego w marcu br.

Sieć Plus w listopadzie 2013 r. rozpoczęła sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i firmowych, natomiast w lutym 2013 r. Orange Polska i PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. podpisały umowę o współpracy w zakresie wzajemnego oferowania własnych produktów i usług w swoich sieciach sprzedaży.

źródło: T-Mobile