T-Mobile udostępnił bezpieczny wirtualny dysk w chmurze

T-Mobile chce zawalczyć o małe i średnie przedsiębiorstwa. Zaoferuje im możliwość bezpiecznego przechowywania ważnych dla firm plików w tzw. chmurze obliczeniowej. – Szacujemy, że do końca roku tymi usługami zainteresuje się 40 proc. przedsiębiorców – mówi Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Nowa usługa pozwala na bezpieczne przechowywanie plików oraz korzystanie z programów i aplikacji w tzw. chmurze obliczeniowej. Przedsiębiorca może edytować swoje dane dzięki aplikacji, która może być zainstalowana na smartfonie, tablecie lub komputerze.

Dla klientów biznesowych pokazujemy pierwsze aplikacje, które umożliwiają zapisywanie plików zdalnie, backupowanie wszystkiego, co mamy na swoich urządzeniach nie tylko mobilnych, ale też stacjonarnych – wyjaśnia Miroslav Rakowski, prezes zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Na razie usługa dostępna jest dla przedsiębiorców pracujących na urządzeniach opartych o system Android.

Myślę, że najbliższe kilka tygodni to jest czas, w którym zbierzemy pozytywny odzew rynku w zakresie możliwości, które daje aplikacja mobilna na Android. Bogatsi o te doświadczenia umożliwimy korzystanie z proDysku dla tych, którzy zaufali urządzeniom Apple czy Windows Phone – zapowiada Tomasz Witos, Business Development Manager – Rozwiązania IT w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Kolejnym etapem ma być udostępnienie usługi użytkownikom indywidualnym. Dzięki temu wszystkie dane zapisane na telefonach będą bezpiecznie archiwizowane w T-MobileCloud.

T-Mobile sprzedał w ubiegłym roku 900 tys. smartfonów i 200 tys. tabletów. Teraz oferuje klientom rozwiązania zabezpieczające ich dane. Operator zapowiada, że do końca 2014 roku uda mu się pozyskać ponad 100 tys. użytkowników usług opartych o chmurę obliczeniową. T-MobileCloud ma być stopniowo uzupełniana o nowe aplikacje.

– Mamy plany zbudować supermarket z programami i usługami dla biznesu. T-Mobile Cloud to nie jest tylko jedno rozwiązanie, to będzie kilkanaście różnych programów i rozwiązań dla firm ? mówi Igor Matejov członek zarządu i dyrektor ds. Rynku Biznesowego Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Przedstawiciele operatora zapewniają, że przy tworzeniu usługi najważniejsze dla nich było zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych danych. Klienci logujący się do chmury będą rozpoznawani po numerze telefonu lub adresie e-mail i w ten sposób będą mogli np. zamawiać interesujące ich produkty IT. Wszystko odbywać się ma bez podawania numeru karty kredytowej, a opłaty za dokonane przez nich zakupy będą dodawane do ich faktury wystawianej przez T-Mobile.

Cennik usługi proDysk:

prodysk-t-mobile

Więcej informacji o usłudze proDysk w tym opłaty i parametry na stronie T-Mobile.pl

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

6 Replies to “T-Mobile udostępnił bezpieczny wirtualny dysk w chmurze”

 1. W porownaniu z Dropboxem 9.99 USD za 100GB co daje 31,41 PLN miesiecznie (przy dziesiejszym kursie) to usluga T-Mobile jest brzydko mowiac „zalosna”..

  • W porównaniu z Dropboksem, to usługa T-Mobile może raczej zapewnić niezależność od rządu amerykańskiego, co zaś przekłada się na PRAWDZIWE bezpieczeństwo Twoich danych. Ponadto siedziby firma jest w Niemczech, co powoduje, że prawo niemieckie odpowiednio koliduje z naszym prawem, bowiem nie będzie miało to wpływu na to, jak serwujemy pliki, które są dla nas jak mniemam „wrażliwe”.

   • Zobaczcie w takim razie coś co jest w 100% polskie.
    Transferoni.pl to dysk w chmurze dla firm o wiele tańszy od jego odpowiednika – Dropboxa dla firm. Poza tym wszystkie dane pozostają w kraju.

  • Tyle, że wg regulaminu to dropbox jest właścicielem przechowywanych tam danych a w prodysku zostają one w posiadaniu użytkownika. No i dropbox tylko do przechowywania, nic ponad to.

 2. w transferoni.pl można dostać ponad 1 TB za 99 zł miesięcznie… Ponadto można korzystać za darmo z 25 GB konta 😀