Plus wdrożył system płatności elektronicznych za rachunki

Operator sieci Plus wdrożył system płatności elektronicznych Blue Media. Teraz klienci Plusa mogą opłacać swoje rachunki poprzez serwis Plus Online, stronę systemu płatności dostępną adresem https://www.plus.pl/platnosc/ lub poprzez wiadomość e-mail z Zieloną Fakturą.

Klienci Plusa opłacając swoje faktury mogą obecnie korzystać z e-płatności w dwóch opcjach. Pierwsza to e-przelew polegający na automatycznym przekierowaniu klienta do jego konta w bankowości elektronicznej i akceptacji przez niego wypełnionego formularza przelewu. Do realizacji płatności wystarczy jedynie jej autoryzacja. Mogą też wybrać płatność kartą płatniczą Visa lub MasterCard, jak również skorzystać z nowego portfela elektronicznego oferowanego przez wystawców kart.

Zarówno płatność e-przelewem, jak i za pomocą karty płatniczej odbywają się w czasie rzeczywistym. Komunikat o realizacji płatności trafia do operatora natychmiast, co znacznie usprawnia i przyspiesza spłatę bieżących należności oraz tych, które są objęte procedurą windykacyjną.

Jak powiedział Dyrektor Zarządzający ds. Obsługi Klienta w Polkomtelu Grzegorz Sandel – „Wdrożenie systemu płatności elektronicznych Blue Media dla klientów Polkomtelu to kolejny efekt synergii w Grupie Cyfrowy Polsat, korzystaliśmy bowiem z doświadczeń Cyfrowego Polsatu, którego klientom udostępniliśmy ten sam mechanizm trzy lata wcześniej. Już pierwsze dni po wdrożeniu usługi pokazały, że klienci Plusa bardzo chętnie korzystają z nowego wygodnego kanału płatności on-line.”

Przez trzy miesiące od momentu uruchomienia usługi e-płatności klienci Plusa mogą korzystać z niej bezpłatnie. Promocja obowiązuje do 16.09.2015 r.

Autor: Kuba Stefanik/Abonamenty.pl
źródło: Plus, fot. Plus