Plus: Roamingowe pakiety mobilnego internetu

Plus wprowadził nową ofertę pakietów internetowych w roamingu. Pakiety przeznaczone są do korzystania z internetu w telefonie, na komputerze lub tablecie w sieciach partnerów roamingowych Plusa na terenie Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych (Norwegia, Islandia, Lichtenstein). Z oferty mogą skorzystać klienci posiadający umowy w ofertach Plus Abonament, Plus Firma, Plus Internet.

Klientom wyjeżdzający na jedno-, dwutygodniowy urlop, chcącym od czasu do czasu przeglądać strony, sprawdzać pocztę czy korzystać z Facebooka Plus poleca pakiety o średnich wielkościach: 50 i 100 MB, natomiast tym, którzy za granicą zamierzają intensywniej korzystać z internetu duże pakiety 500 MB lub 1 GB.

Wielkość pakietu

10 MB

50 MB

100 MB

500 MB

1 GB

(1024 MB)

Cena pakietu brutto

9,90 zł

16,90 zł

24,90 zł

99 zł

199 zł

Cena 1 MB

0,99 zł

0,34 zł

0,25 zł

0,20 zł

0,19 zł

Komenda aktywacyjna SMS

AKT ROAM10

AKT ROAM50

AKTROAM100

AKT ROAM500

AKTROAM1024

Pakiety można aktywować:

  • wysyłając odpowiedniej treści SMS na numer 2601
  • poprzez stronę www.online.plus.pl
  • dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer 2601 (z telefonu w sieci Plus) lub 601102601 (z dowolnego telefonu).

Aktywowany pakiet będzie dostępny przez jeden pełny okres rozliczeniowy, przy czym w przypadku, gdy aktywacja pakietu nastąpi w trakcie trwania okresu rozliczeniowego, to pakiet będzie dostępny od dnia jego aktywacji do ostatniego dnia pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego następującego po aktywacji pakietu.

Po wykorzystaniu liczby MB w ramach uruchomionego pakietu/pakietów opłaty za transmisję danych naliczane są zgodnie z cennikiem świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci Plus właściwym dla taryfy/promocyjnego planu cenowego, z którego korzysta abonent.

Każdemu abonentowi korzystającemu z transmisji danych w roamingu międzynarodowym w Plusie włączana jest automatycznie usługa Limiter DATA. W ramach usługi wysyłane są powiadomienia SMS, informujące o wykorzystaniu limitu na usługi pakietowej transmisji danych w roamingu międzynarodowym na terenie Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych (Norwegia, Islandia, Lichtenstein). Po przekroczeniu limitu (111 MB, co w przybliżeniu odpowiada wartości 250 zł z VAT) transmisja danych zostanie zablokowana, o ile abonent nie zdecyduje inaczej.

źródło: Plus