Płatności mobilne iKasa w sklepach Biedronka. 10% zwrotu za zakupy dla klientów Getin Banku

Sieć sklepów Biedronka udostępnia dla klientów nowy system do obsługi płatności mobilnych – iKASA. Na razie płacić za pomocą telefonu mogą klienci posiadający rachunki w bankach Alior, Getin Bank oraz Pekao.

Platforma iKASA została przygotowana we współpracy z firmą ICP Polska należącą do Grupy ICP, wiodącego europejskiego dostawcy usług dla PoS działającym w wielu krajach i procesującym około 150 mln transakcji rocznie. System iKASA zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez zastosowanie podwójnego poziomu szyfrowania w oparciu o najlepsze standardy kryptograficzne.

Biedronka podaje, że już od pierwszego dnia mobilnych płatności za pomocą platformy iKASA będą mogli dokonywać klienci posiadający rachunek w Alior Banku lub Getin Banku, a także klienci Banku Pekao w oparciu o działający w tym banku system PeoPay. Takie rozwiązanie wynika z chęci udostępnienia mobilnej formy płatności jak najszerszej grupie klientów sieci Biedronka. System iKASA zaprojektowano tak, aby mogły do niego dołączyć kolejne banki oraz punkty handlowo-usługowe.

Aplikacja iKASA działa na telefonach z systemem Android, iOS, BlackBerry, Symbian, Java oraz Bada. Posiadacze telefonów z Windows Phone nie mogą korzystać z mobilnych płatności.

Jednocześnie z uruchomieniem płatności mobilnych w Biedronce klienci Getin Banku, mogą dodatkowo skorzystać z promocji Codzienne Zakupy i otrzymać 10% zwrotu wydatków. Zwrot będzie naliczony za zakupy dokonane w sklepach Biedronka, za które klienci baku zapłacą telefonem przy użyciu aplikacji iKASA. Co miesiąc można w ten sposób zaoszczędzić do 50 zł.

Płatności mobilne w sklepach Biedronka nie wiążą się dla klienta z żadnymi dodatkowymi opłatami. Zarówno ściągnięcie aplikacji, jak i wykonanie transakcji jest bezpłatne. Jedyny koszt po stronie klienta, to koszt transmisji danych, który uzależniony jest od operatora.

Szczegółowe informacje o systemie płatności mobilnych iKasa

źródło: ISBnews, Getin Bank

2 Replies to “Płatności mobilne iKasa w sklepach Biedronka. 10% zwrotu za zakupy dla klientów Getin Banku”

  1. Często robię zakupy w Biedronce. Zawsze denerwowało mnie to, że nie można było kupować na kartę! A tu mega, pozytywnie jestem zaskoczona! Lubię płacić kartą, a jeśli będę miała możliwość komórką, jeszcze lepiej 😉 Z pewnością skorzystam z oferty Getin Banku i z przyjemnością zostanę ich nowym klientem