Orange Flex zbliżają się zmiany w ofercie komórkowej. Co się zmieni w 2023?

Orange Flex 7 marca wprowadzi zmiany w swojej ofercie. Jak informuje operator wynikają one z mniejszego zainteresowania użytkowników częścią rozwiązań w aplikacji.

Zmiany w Orange Flex są następstwem aktualnej sytuacji na rynku i wygaszenia Planu 15 GB. Najtańsza subskrypcja w historii Orange Flex została wycofana ze sprzedaży w listopadzie 2022 roku. Zatem przejdźmy do tego co się zmieni w najbliższym czasie?

Nowości w ofercie Orange Flex w 2023?

Koniec Music Pass, Video Pass i Games Pass

Z usług Music Pass, Video Pass i Game Pass korzysta zaledwie 2% użytkowników. Dlatego w marcu 2023 roku Orange Flex zdecydował je zamknąć. W to miejsce zaproponuje pakiety nielimitowanego transferu danych do wykorzystania w dowolny sposób, a nie jak dotąd na określone usługi czy aplikacje. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronie flex.orange.pl i w aplikacji Orange Flex.

Wycofany z oferty Plan 15 GB za 25 zł miesięcznie, który do tej pory był jeszcze dostępny dla aktywnych użytkowników, zostanie wygaszony. Klienci, którzy z niego korzystają, w marcu zostaną przeniesieni do Planu 30 GB za 30 zł miesięcznie. To oznacza, że za dodatkowe 5 zł będą mieli do dyspozycji dwa razy więcej GB. Subskrybenci będą mogli samodzielnie wybrać inny Plan.

Co zostaje po staremu w Orange Flex?

Orange Flex udostępnia cztery Plany i to się nie zmienia. Wszystkie oferowane dotychczas subskrypcje i cennik pozostają bez zmian. Tu nie ma żadnych niespodzianek. Szczególnie, że od kilku miesięcy pojawiają się informacje o planowanych podwyżkach cen usług przez operatorów komórkowych.

Użytkownicy Orange Flex będą mogli nadal wybierać spośród czterech opcji:

  • 30 GB za 30 zł/mies.,
  • 45 GB za 35 zł/mies.,
  • 80 GB za 50 zł/mies.,
  • 150 GB za 80 zł/mies.

We wszystkich Planach są nielimitowane SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE oraz internet z dostępem do technologii 5G.

Bez zmian pozostaje usługa Social Pass. To najbardziej ceniona przez użytkowników usługa wbudowana w każdy z 4 Planów. Social Pass w Orange Flex umożliwia korzystanie z najpopularniejszych mediów społecznościowych i komunikatorów bez pomniejszania pakietu GB.

Dodatkowe karty SIM/eSIM za 0 zł – jedna karta w Planach 30 GB i 45 GB, dwie w Planie 80 GB i aż trzy w Planie 150 GB. Dodatkową kartę z tym samym numerem telefonu można wykorzystać w smartfonie, routerze czy zegarku.

Wciąż będzie można dzielić się gigabajtami ze znajomymi lub rodziną na starych zasadach czy kupować w sklepie wewnątrz aplikacji Orange Flex.

Co to jest Orange Flex?

Orange Flex to oferta komórkowa w aplikacji. W pierwszym kroku ściągamy aplikację na telefon. W aplikacji Orange Flex rozpoczyna się proces zamówienia nowego numeru lub przeniesienia numeru z innej sieci. Klienci mają tu do wyboru cztery subskrypcje w cenie już od 30 zł/mies.

Aplikację Orange Flex można pobrać ze sklepu Google Play dla smartfonów z systemem Android. Posiadacze urządzeń iPhone (iOS) mogą to zrobić w sklepie AppStore. Orange Flex posiada dedykowaną aplikację na telefony Huawei w AppGallery.

źródło: blog Orange Polska