LG Nexus 4 od 18 marca br. w przedsprzedaży w Play – aktualizacja II

LG Nexus 4 będzie dostępny w przedsprzedaży w sieci Play od 18. marca. W nadchodzących tygodniach Nexusa 4 będą mogli nabyć również abonenci sieci Orange oraz klienci indywidualni na rynku otwartym w sieciach Komputronik, Euro RTV AGD, Media Expert.

Aktualizacja (19.03.2013): W sklepie internetowym Play uruchomiona została specjalna strona na której można zamówić w ramach przedsprzedaży Nexusa 4 16 GB. Realizacja zamówień będzie miała miejsce po 25 marca – potwierdził  na blogu rzecznik prasowy sieci Play.

Aktualizacja (24.03.2013): Dla pierwszych klientów, którzy nabędą Nexusa 4 w sklepie internetowym przygotowaliśmy specjalny prezent – drukarkę LG Pocket Photo z dwoma ryzami papieru – informuje na blogu rzecznik sieci Play.

Ceny LG Nexus 4 w Play w taryfach Formuła Internet i Formuła Internet Max

Nexus 4 jest wyposażony w najlepszy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, który gwarantuje szybkość i niespotykaną moc. Użytkownicy mają możliwość przeglądania stron internetowych, cieszenia się bogatymi animacjami w 3D, a dzięki wydajności procesora mają gwarancję, że mogą zupełnie bez wysiłku przełączać się pomiędzy wieloma aplikacjami, nie tracąc płynności. 2 GB pamięci RAM oraz najszybsza z dotychczasowych wersji systemu Android sprawiają, że Nexus 4 od LG jest najbardziej wydajnym smartfonem z rodziny Nexus, jaki dotychczas powstał.

Nexus 4 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 megapikseli umożliwiający wykonywanie zdjęć sferycznych (funkcja Photo Sphere).

Nexus 4 został wyposażony w najnowsze aplikacje Google, co gwarantuje łatwy dostęp do najlepszych rozwiązań tej firmy. Najnowsza wersja aplikacji Google Now ułatwia planowanie i organizowanie aktywności – przypomina o godzinach odlotów, zarezerwowanym stoliku w restauracji, potwierdzeniu rezerwacji hotelu, a nawet okazjach do fotografowania wydarzeń – wszystko w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie.

Usługa Google Maps dla systemu Android pomaga w szybkim dotarciu do ważnych miejsc. Nawigacja GPS, bieżące informacje o ruchu drogowym oraz wbudowane wskazówki dla kierowców, pieszych i osób poruszających się komunikacją publiczną sprawiają, że dotarcie z punktu A do punktu B jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki mapom 3D oraz zdjęciom satelitarnym można uzyskać realistyczne wyobrażenie o otoczeniu, natomiast funkcje, takie jak Street View i Indoor Maps, zapewniają dodatkowe informacje o obiektach, przed którymi stoi użytkownik.

Wyświetlacz True HD IPS Plus o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 768, wspomagany jest przez technologię Zerogap Touch, która zupełnie wyeliminowała przestrzeń między panelem LCD a szklaną powłoką, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie, że bezpośrednio dotyka obrazów na ekranie. Łagodnie zaokrąglone krawędzie szkła pozwalają na płynne przesuwanie palców po ekranie o rozdzielczości 320 pikseli na cal, a nowoczesna technologia daje wrażenie, że można dotknąć każdego piksela zabezpieczonego przez odporne na zarysowania szkło Corning Gorilla Glass 2.

lg-nexus-4-b

Podstawowe dane techniczne:

 • System operacyjny: Android 4.2, Jelly Bean
 • Chipset: procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro z czterema rdzeniami Krait 1,5 GHz
 • Sieci komórkowe: 2G/3G (WCDMA), HSPA+DC 42Mbps
 • Wyświetlacz: 4,7 cala True HD IPS Plus, WXGA (1280×768 pikseli)
 • Pamięć wewnętrzna: 16 GB
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Aparat: 8 megapikseli z tyłu / 1,3 megapiksela (HD) z przodu
 • Akumulator: 2100 mAh litowo-polimerowy (wbudowany) / czas rozmów: 15,3 godziny / czas gotowości: 390 godzin
 • Wymiary: 133,9 x 68,7 x 9,1mm
 • Masa: 139 g
 • Inne: Ładowanie bezprzewodowe, łączność NFC