eSIM w Play. Jak i gdzie wymienić bezpłatnie kartę SIM

Wszyscy klienci Play mogą już korzystać z eSIM. Rozwiązanie jest dostępne w ofertach abonamentowych, MIX, na kartę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Wymiana tradycyjnej karty SIM na eSIM jest bezpłatna i można jej dokonać w każdym salonie Play w całej Polsce.

Co to jest eSIM i jakie daje korzyści?

eSIM to cyfrowy odpowiednik tradycyjnej, plastikowej karty SIM. Umożliwia korzystanie ze wszystkich dotychczasowych usług bez konieczności posiadania fizycznej karty. W praktyce, eSIM to przede wszystkim duży komfort korzystania z telefonu – klient ma pewność, że karta z której korzysta nie zniszczy się, ani nie zgubi. Co więcej, rozwiązanie to pozwoli korzystać z funkcji dual SIM, czyli obsługi dwóch numerów na jednym urządzeniu (o ile posiada ono taką opcję), na przykład z numeru prywatnego oraz służbowego jednocześnie.

Wymiana klasycznej karty na eSIM jest bezpieczna i darmowa

Aby jej dokonać należy udać się do jednego z salonów Play, gdzie zostanie wygenerowany specjalny kod QR wraz z instrukcją instalacji.

Dodatkowym zabezpieczeniem zastosowanym przez Play jest trzygodzinny okres ochronny

O złożeniu wniosku o wymianę klient jest informowany poprzez wiadomości SMS i w razie potrzeby może w tym czasie przerwać wymianę kontaktując się z obsługą klienta.

Szczegółowe informacje o eSIM w ofercie Play, lista kompatybilnych urządzeń oraz inne informacje dostępne są na stronie: https://www.play.pl/nowy/uslugi/esim.

źródło: Play