Internet domowy w Plusie. Nowy zestaw modem ZTE MC889 5G z routerem Wi-Fi ZTE T3000

W ofercie Plusa pojawił się nowy zestaw internetu domowego obsługujący sieć 5G.

Nowy zestaw internetu domowego Plusa składa się z zewnętrznego modemu ZTE MC889 wraz z wewnętrznym routerem W-Fi – ZTE T3000. Takie rozwiązanie sprawdzi się w domach jednorodzinnych, blokach lub lokalizacjach znajdujących się na granicy zasięgu 5G.

Modem zewnętrzny 5G pomaga poprawić parametry i jakość internetu wszędzie tam gdzie zasięg może być ograniczony przez przeszkody terenowe i architektoniczne.

Jaki najlepszy router Wi-Fi z modemem 5G instalowanym na zewnątrz budynku?

W skład omawianego zestawu wchodzi najnowszy modem zewnętrzny ZTE MC889 ODU, który obsługuje technologię 5G oraz starszą 4G/LTE. To odporne na warunki atmosferyczne urządzenie umieszcza się na zewnątrz budynku. Modem zewnętrzny instaluje się w celu ograniczenia wpływu przeszkód terenowych na jakość sieci komórkowej. Chodzi o zakłócenia powodowane przez wysoką zabudowę, budynki lub ukształtowanie terenu. Montaż na zewnątrz budynku zwiększa moc odbieranego przez router sygnału. W ten sposób poprawia się parametry transmisji danych pomiędzy modemem a stacją bazową.

Modem ZTE MC889 łączy się kablem Ethernet z umieszczonym w domu lub mieszkaniu routerem Wi-Fi ZTE T3000. Router Wi-Fi jest drugim urządzeniem wchodzącym w skład zestawu.

modem zewnętrzny zte mc889 i router wi-fi zte t300 internet domowy 5G w plusie

Router ZTE T3000 zapewnia dostęp do internetu 5G Plusa, rozprowadzając sygnał Wi-Fi w standardzie Wi-Fi 6. Urządzenie zapewnia stabilne i mocne połączenie maksymalnie do 128 urządzeń domowych jednocześnie. Dzięki zastosowaniu technologii NFC, wystarczy przyłożyć smartfon lub inny sprzęt obsługujący tę technologię do wskazanego miejsca na routerze, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez konieczności wpisywania hasła.

Ile kosztuje zestaw internetu 5G w Plusie z modemem zewnętrznym ZTE MC889?

Zestaw internetu domowego 5G z modemem zewnętrznym ZTE MC889 można zamówić w Plusie za 1 zł na start, a płatność za urządzenie rozłożyć na 36 rat po 52,72 zł/mies. Taryfą polecaną przez Plusa do internetu 5G jest abonament za 50 zł miesięcznie z pakietem internetu 120 GB.

Klienci wybierający abonament z internetem 5G od Plusa otrzymują dostęp do Disney+ w prezencie nawet na 2 lata.

źródło: Plus