T-Mobile: Mobilny internet w technologii LTE w I poł. 2014 roku

T-Mobile uruchomi usługi LTE na częstotliwości 1800 MHz w I połowie br., poinformował prezes spółki Miroslav Rakowski. Przy uruchomieniu usług operator chce uzyskać co najmniej 50 proc. pokrycia populacji kraju.

Obecnie w Polsce usługi mobilnego internetu w technologii LTE świadczą już operatorzy sieci Plus, Play oraz Orange.

T-Mobile Polska nie zamierza z kolei wprowadzać do oferty usług telewizyjnych.

„Konsumpcja treści telewizyjnych w naszym odczuciu spada i nie zamierzamy wchodzić w ten segment rynku. Są gracze, którzy znają się na tym lepiej od nas – chcemy skoncentrować się na naszych kompetencjach” – powiedział prezes.

Networks! to spółka infrastrukturalna Orange Polska i T-Mobile Polska, powołana w 2011 r. do rozwoju i modernizacji radiowych sieci dostępowych (RAN). Spółka planowała zakończyć modernizację sieci w II kw. 2014 r. Orange uruchomił usługi LTE pod koniec ub.r., natomiast T-Mobile zapowiadał, że chce ruszyć z ofertą dopiero, gdy będzie mógł zaoferować technologię od razu odpowiednio dużej liczbie klientów i w odpowiedniej jakości.

„Wspólnie z Aliorem stworzymy najlepszy mobilny bank w Polsce” – powiedział też Rakowski. Prezes podkreślił, że będzie to bank „dla wszystkich”, choć klienci T-Mobile otrzymają usługi na lepszych warunkach.

W grudniu T-Mobile poinformował, że podpisał z Alior Bankiem umowę o współpracy, dotyczącą przygotowania kompleksowej oferty produktów i usług bankowych oraz zapewnienia do nich wielokanałowego dostępu.

W Polsce liczba klientów T-Mobile przekroczyła 15,6 mln na koniec września 2013 r.

źródło: ISBnews, PAP