Play wprowadza program promocyjny Fair Play

17 marca 2016 roku Play wprowadza program promocyjny Fair Play. To pierwszy w Polsce program, który pozwala klientom abonamentowym sieci na zmianę swojej decyzji. W ciągu 30 dni od podpisania umowy, bądź aneksu przedłużającego umowę, abonenci mogą dokonać zmiany w umowie, którą podpisali. W ramach istniejących ofert, możliwa będzie zmiana oferty oraz urządzenia, które zakupili. Dla nowych umów możliwe będzie również jej rozwiązanie. Zmiany będzie można dokonać tylko raz dla każdego numeru abonenckiego.

Program Fair Play dostępny jest dla wszystkich klientów, którzy w salonie Play podpiszą umowę abonamentową. Program dotyczy klientów indywidualnych oraz biznesowych, natomiast nie obejmuje ofert typu Mix. Proces podpisania umowy jest taki sam jak do tej pory, a klient otrzymuje dodatkowy regulamin dla programu.

Krótki opis działania programu Fair Play:

  1. Podpisanie umowy
  2. Powrót do salonu z chęcią dokonania zmiany (do 30 dni)
  3. Wybór i zmiana warunków promocji (jeśli potrzebna)
  4. Koniec zmiany
  5. Naliczenie i pobranie lub zwrot opłat
  6. Wybór i wymiana urządzenia (jeśli potrzebna)

Od dnia podpisania umowy klient ma 30 dni na zmianę. Może zmienić swój abonament lub ofertę, jednocześnie wymieniając urządzenie, które zakupił w tym samym salonie, w którym podpisywał umowę. Może też zostawić urządzenie, które kupił, a jedynie zmienić ofertę – na przykład obniżyć abonament. Warunkiem koniecznym do dokonania zmiany jest dostępność wybieranej oferty w dniu podpisywania umowy, a nie dokonywania zmiany. Program Fair Play nie wprowadza nowych ofert, a pozwala klientom na dopasowanie umowy i urządzenia najbardziej odpowiadającego jego potrzebom, spośród aktualnie dostępnej oferty Play.

Zmiany dokonywane w programie mogą wiązać się z opłatami. W przypadku zmian oferty i w konsekwencji zmian wysokości abonamentu, jest ona dokonywana bezpłatnie. Jeśli klient zmienia ofertę z urządzeniem, jego cena zakupu zostaje wyrównana do ceny, która obowiązywała w danej ofercie w cenniku z dnia podpisania umowy. Dla przykładu: jeśli klient podwyższa swój abonament z poziomu 59 zł na 69 zł, za urządzenie zapłacił 299 zł i jest ono w nowej ofercie dostępne za 199 zł, klientowi zwracana jest kwota nadpłaty, w tym przypadku 100 zł. W przypadku zmian w odwrotnym kierunku konieczna będzie dopłata. Wyrównanie ceny zakupu będzie rozliczane w salonie, w którym klient dokonuje zmiany. Zmiany mające wpływ na wysokość abonamentu, zostaną odpowiednio naliczone i przedstawione klientowi na najbliższej fakturze.

W ramach programu Fair Play, klienci mają prawo wymienić urządzenie, które zakupili wraz z podpisaniem umowy. Mogą też je zwrócić, jeśli decydują się na rezygnację z umowy. W każdym z tych przypadków, gdy klient zwraca wcześniej zakupione urządzenie, jest on zobowiązany do uiszczenia opłaty za korzystanie z urządzenia. Bez względu na to, czy urządzenie jest rozpakowane, czy nie, opłaty są jednakowe i uzależnione jedynie od grupy, w której się ono znajduje. Wysokość opłat waha się od kwoty 49 zł do 399 zł z VAT, a szczegółowa lista urządzeń z przypisaną do niej wysokością opłaty znajduje się w cenniku telefonów, modemów i zestawów bez promocji, dostępnym w salonie Play lub na www.play.pl. Sprzedawca Play będzie mógł odmówić przyjęcia zwracanego sprzętu, jeśli będzie on niesprawny, uszkodzony przez niewłaściwe użytkowanie lub zestaw, który oddaje jest niepełny.

Opłata za rezygnację z umowy wynosi 99 zł i jest opłacana na podstawie noty obciążeniowej, która zostanie wysłana pocztą. Klient jest także zobowiązany do opłacenia faktury za usługi telekomunikacyjne, proporcjonalnie do liczby dni, kiedy umowa była aktywna.

Opłaty za korzystanie z programu Fair Play:

  • Podwyższenie abonamentu – 0 zł (zwrot różnicy w cenie urządzenia),
  • Obniżenie abonamentu  – 0 zł (dopłata do ceny urządzenia),
  • Anulowanie umowy – 99 zł* oraz naliczenie opłaty za korzystanie z urządzenia,
  • Opłaty za korzystanie z urządzenia – 49 zł, 99 zł, 149 zł lub 399 złw zależności od grupy cennikowej urządzenia.

*Opłata za anulowanie umowy w formie obniżonej kary umownej będzie wysyłana pocztą (nota obciążeniowa).

Szczegółowe Informacje o usłudze Fair Play na stronie Play.pl.

Autor: Kuba Stefanik/Abonamenty.pl
źródło: Play, informacja prasowa