Play uruchamia nową metodę płatności w sklepie Google Play

Play jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął przy współpracy z Google wdrożenie innowacyjnej metody płatności direct billing. Dzięki usłudze „Dopisz do rachunku Play” klienci mogą w bardzo prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie Google Play. Koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta.

Wystarczy, że użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android, ma aktywne konto w sklepie Google Play i posiada abonament w Play. Możliwość korzystania z usługi „Dopisz do rachunku Play” pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od Play.

Wdrożenie usługi rozpoczęło się 23 lipca. Każdego dnia kolejni klienci Play uzyskiwać będą w automatyczny sposób dostęp do usługi. Wszyscy abonenci będą mieli do niej dostęp po maksimum kilku tygodniach.

Oficjalna prezentacja usługi oraz prezentacja możliwości platformy direct billing nastąpi podczas imprezy „Play For Future powered by Google”. To wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją dla programistów, designerów, deweloperów, a także dla osób z pomysłami na nowe aplikacje do nawiązania współpracy z Play.

Z usługi korzystać mogą klienci indywidualni oraz biznesowi posiadający abonament w Play.  Regulamin usługi znajdziecie pod tym adresem.

źródło: Play