Płatności mobilne: Aplikacja PeoPay dostępna dla posiadaczy iPhone’ów

Od 28 października posiadacze telefonów iPhone (system iOS) mogą płacić bezgotówkowo za zakupy poprzez płatności mobilne PeoPay. Do tej pory aplikacja PeoPay była dostępna wyłączenie dla użytkowników smartfonów z systemem Android.

21 października 2013 klienci Biedronki mogli po raz pierwszy zapłacić bezgotówkowo za robione przez siebie zakupy, dzięki aplikacji PeoPay – poinformował Bank Pekao. W ciągu tygodnia użytkownicy systemu PeoPay zapłacili mobilnie za zakupy ponad 3000 razy, w ponad połowie sklepów Biedronka. Każdego dnia rosła nie tylko ilość, ale również średnia wartość transakcji.

Płatności mobilne iKasa w sklepach Biedronka. 10% zwrotu za zakupy dla klientów Getin Banku

Najważniejszym celem wprowadzenia aplikacji PeoPay na rynek i do sklepów Biedronka jest umożliwienie klientom dokonywania płatności bez potrzeby posiadania gotówki czy karty w portfelu.

peopaySystem PeoPay przede wszystkim sprawdza się jako wygodne narzędzie do płacenia za codzienne zakupy, bez potrzeby wcześniejszej wypłaty pieniędzy z bankomatu. Zalety PeoPay dostrzegają też klienci – liczba użytkowników aplikacji rośnie dynamicznie i w sposób systematyczny, osiągnęła już prawie 20 tysięcy użytkowników.

– Cele jakie przed sobą postawiliśmy, udostępniając aplikację PeoPay w sklepach Biedronka zaczynają się realizować. Rośnie liczba ściągniętych aplikacji, rośnie również liczba transakcji bezgotówkowych i co bardzo ciekawe zwiększa się wartość pojedynczych zakupów. Będziemy dalej pracować nad promocją płatności bezgotówkowych, sukcesywnie zwiększając liczbę miejsc, gdzie można zapłacić przy użyciu systemu PeoPay. – powiedział Wojciech Pantkowski Dyr. Zarządzający Departamentem Klienta Detalicznego.

Kolejnym ważnym celem wdrożenia aplikacji w sklepach Biedronka jest popularyzowanie płatności bezgotówkowych w mniejszych miastach. Przez ostatni tydzień aż 67,7% płatności mobilnych dokonano właśnie w mniejszych miejscowościach w Polsce. W sumie klienci zapłacili mobilnie w ponad 1100 sklepach Biedronka, czyli w co drugim sklepie sieci PeoPay został już wykorzystany przez klientów.

źródło: Bank Pekao
.