Orange przygotowuje się do wyłączenia sieci 3G

We wrześniu Orange Polska rozpocznie proces wygaszania sieci 3G.

Klienci Orange mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich karta SIM i smartfon umożliwiają bezproblemowe przejście na korzystanie z 4G. W lokalizacjach gdzie wyłączane będzie 3G, oprócz sieci 4G dostępne będą usługi 2G oraz 5G od Orange.

Jak się przygotować do wyłączenia sieci 3G?

Pilotażowy etap wyłączania 3G rozpocznie się we wrześniu. Dlatego warto sprawdzić, czy posiadana karta SIM i telefon korzystają z 4G i umożliwiają głosowe połączenia przez mobilny internet, czyli VoLTE.

Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści KARTA na numer 80233. Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm – korzystających z ofert abonamentowych i prepaid. Dotyczy to także użytkowników nju mobile.

Klienci korporacyjni również mają dostęp do usługi sprawdzenia karty SIM przez SMS. W razie konieczności wymiany, pierwszym kontaktem będzie w ich przypadku opiekun klienta biznesowego.

Jak sprawdzić kartę SIM i telefon w Orange Flex?

Użytkownicy Orange Flex mogą sprawdzić swoją kartę i telefon za pomocą dostępnego w aplikacji czatu. Jeśli karta SIM wymagać będzie wymiany, wystarczy złożyć takie zlecenie bezpośrednio w aplikacji (opcja dostępna w zakładce „Karty SIM”). Nową kartę bezpłatnie dostarczy kurier.

Na stronie strony internetowej www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g można sprawdzić, czy smartfon obsługuje VoLTE w Orange Polska.

Co zrobić kiedy karta SIM wymaga wymiany?

Starsze karty SIM można bezpłatnie wymienić w każdym salonie Orange. Użytkownicy nju mobile mogą bezpłatnie wymienić kartę SIM przez formularz po zalogowaniu na swoje konto lub przez infolinię (*610).

Wszystkie smartfony w aktualnej ofercie Orange posiadają funkcję VoLTE. Dotyczy to również smartfonów odnowionych, dostępnych w bardzo dobrych cenach.

Proces wygaszania sieci 3G od Orange w Polsce rozpocznie się w drugiej połowie września 2023.

W pierwszej kolejności obejmie powiaty: wieruszowski, wieluński, pajęczański oraz złotowski i częściowo pilski i wałecki.

W październiku, 3G zostanie wyłączone na pozostałym obszarze powiatów pilskiego i wałeckiego oraz w powiatach: sieradzkim, zduńskowolskim, łaskim, poddębickim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim, obornickim i wągrowieckim.

Operator planuje, że wygaszanie 3G w całym kraju potrwa do końca 2025 r.

źródło: Orange