Jak przebiega wyłączenie 3G w Orange – mapka z planem do końca 2024 roku

Orange kontynuuje wyłączanie starszej technologii 3G. Szczegóły planów na najbliższe miesiące można sprawdzić na mapce przygotowanej przez operatora.

Proces wyłączania sieci 3G rozpoczął się w Orange we wrześniu 2023 roku.

Najbliższe wyłączenia sieci 3G planowane są w okolicach Słupska i Koszalina. Szczegóły dalszych prac można sprawdzić na mapce.

Jak się przygotować do wyłączenia sieci 3G?

Użytkownicy starszych urządzeń powinni sprawdzić swój telefon oraz kartę SIM. Czy nasz sprzęt współprace z technologią 4G LTE i obsługuje VoLTE (realizację połączeń głosowych poprzez technologię LTE).

Jeśli karta SIM wymaga wymiany na nowszą możemy to zrobić bezpłatnie w salonie Orange. Mieszkańcy okolic Koszalina i Słupska mają czas tylko do 6 maja b.r.

Klienci, którzy pozostaną przy korzystaniu z kart SIM lub telefonów starszego typu – nieobsługujących 4G, będą mieli zapewnione usługi w technologii 2G. Z listą rekomendowanych telefonów, które wspierają technologię VoLTE, można zapoznać się na stronie udostępnionej przez operatora.

mapka z planem przebiegu wyłączenia sieci 3G w orange. plan do końca 2024 roku.

Więcej informacji o wyłączeniu sieci 3G przez Orange – instrukcje, poradniki, filmy: https://www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g.

źródło: Orange