W Orange niższe ceny połączeń do Ukrainy i rozwiązania dla obywateli Ukrainy

Orange Polska przedłuża do końca marca obniżkę cen połączeń do Ukrainy i możliwość aktywowania darmowego pakietu 10 GB do wykorzystania w Polsce.

Do końca marca można korzystać z niższych o ponad 80 proc. cen połączeń do Ukrainy.

Obniżka do 29 groszy za minutę, czyli do stawki jak za połączenie krajowe, dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe.

Niższe stawki dotyczą oferty na kartę i abonamentu, dla klientów indywidualnych i biznesowych, oraz klientów nju mobile. Z tańszych rozmów można korzystać do 31 marca.

Do końca marca przedłużono także możliwość aktywacji dodatkowego, darmowego pakietu 10 GB. Z pakietu można korzystać przez 30 dni w Polsce. Jest to propozycja kierowana bezpośrednio do użytkowników narodowości ukraińskiej, którzy korzystają z usług Orange, Orange Flex oraz nju.

Tańsza transmisja danych w roamingu, darmowe pakiety połączeń

Dla użytkowników usług na kartę Orange obniżył opłaty za transmisję danych w roamingu na terenie Ukrainy do 0,01402 zł za 1MB, czyli 14,36 zł za 1 GB. W przypadku klientów, którzy korzystają z pakietów internetowych, limit GB w Strefie 1 będzie dostępny również na terenie Ukrainy.

Klienci Orange narodowości ukraińskiej otrzymują darmowy pakiet 200 minut na połączenia na Ukrainę w abonamencie. Dotyczy to klientów indywidualnych, posiadających abonament komórkowy od Orange. Pakiet zostanie włączony automatycznie, można z niego korzystać przez 30 dni.

Specjalne oferty dla Ukrainy w Orange Flex

Użytkownicy Orange Flex mogą aktywować bezpłatny pakiet rozmów międzynarodowych do Ukrainy: 100 minut na 30 dni. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex.

Użytkownicy korzystający z Orange Flex mogą skorzystać także z dodatkowych, darmowych 10 GB oraz od 11.03 z pakietu 5 GB na internet w roamingu dla osób, które przebywają na terenie Ukrainy. W pierwszym przypadku pakiet uruchamia się w aplikacji korzystając z kodu UKR, a w drugim UKR5GB. Aby móc bez przeszkód korzystać  i na bieżąco kontrolować zużycie danych zalecana jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji. Wszystkie promocyjne pakiety od Orange Flex można uruchomić do 31 marca.

W Orange Flex w każdym z planów użytkownicy otrzymują social pass. Daje on możliwość korzystania z najpopularniejszych komunikatorów bez limitu GB, za darmo. W skład social pass wchodzą m.in. WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram, Twitter.

Dodatkowe stacje bazowe, darmowe Wi-Fi na granicy, startery z darmowymi usługami

Aby zapewnić łączność w kluczowych miejscach, na przejściach granicznych z Ukrainą Orange zamontował dodatkowe mobilne stacje bazowe oraz udostępnił darmowe sieci wi-fi. Obsługują one wzmożony ruch w rejonie granicy polsko-ukraińskiej, przy przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych.

Orange rozdaje darmowe startery i pomaga w ich rejestracji.

Darmowe karty SIM są do odebrania w punktach recepcyjnych na granicy i na dworcach kolejowych w największych miastach Polski, min. w Warszawie, Krakowie, Zamościu, Przemyślu, Rzeszowie, Gdańsku czy Katowicach.

Łącznie od początku wojny aktywowanych zostało 120 tys. kart prepaid z ofertą przygotowaną dla Ukraińców: miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu.

Jak uruchomić darmowy starter dla obywateli Ukrainy?

Na stronie www.orange.pl/razem osoby z Ukrainy mogą znaleźć opis ofert kierowanych do nich oraz inne informacje związane z działaniami pomocowymi w języku ukraińskim. Znajduje się tam instrukcja, jak uruchomić darmowy starter. 

pomoc ukrainie oferta dla obywateli ukrainy orange nju mobile orange flex

źródło: Orange