Akcja Orange Flex – posadź las przekazując niewykorzystane GB

Orange Flex zaprasza swoich użytkowników do wspólnej akcji sadzenia lasu. Celem pierwszej edycji EKO GB jest zebranie 300 000 gigabajtów i w efekcie posadzenie 10 000 m2 lasu.

Akcja sadzenia lasu z Orange Flex jest podzielona na 4 etapy. Każdy z nich oznacza osiągniecie określonej liczby przekazanych gigabajtów. Użytkownicy, którzy zaangażują się w akcję będą mogli śledzić proces ich zbierania w aplikacji Orange Flex. Aby móc przekazywać EKO GB wymagana jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.

Akcja EKO GB rusza 9 lutego i potrwa do czasu aż zostanie osiągnięty założony cel.

Pierwsze nasadzenia ruszą już za kilka tygodni, wiosną 2021 roku.

Akcję wspiera Fundacja Las na Zawsze, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem lasów. Powstanie on w miejscowości Męcikał na Kaszubach. W miejscu, w którym w 2017 huragan zniszczył okoliczne tereny leśne.

Przekazne 30 GB to 1m2 lasu.

Posadzony las będzie bioróżnorodny, czyli taki w którym pojawią się gatunki drzew i krzewów liściastych. Taki las ma większe szanse przetrwania podczas huraganów, czy susz. Pojawią się w nim dęby, lipy, graby, topole, wiązy a także krzewy, które będą miejscem legowisk i pożywienia dla ptaków.

Orange Flex stawia na eko

Klienci Orange Flex nie muszą podpisywać papierowych umów. Dostają usługę w formie subskrypcji bez długiej umowy.

Opakowania na kartę SIM posiadają etykietę produktową FSC Mix. Co potwierdza, że produkt wytworzono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów oraz materiałów pochodzących z recyklingu i z innych kontrolowanych źródeł. To oznacza, że pozyskanie surowca nie naruszyło bogactw biologicznych i struktury lasów. Blister, w którym jest umieszczona karta SIM jest mniejszy o połowę, a to oznacza o połowę mniej plastiku.

Orange, jako pierwszy w Polsce operator wprowadził również wirtualną kartę eSIM dla klientów indywidualnych i biznesowych, która w przyszłości całkowicie zastąpi plastikową kartę.

Wirtualna karta eSIM cieszy się co raz większą popularnością i obecnie posiada ją już 10% użytkowników aplikacji Orange Flex.

Więcej szczegółów o akcji EKO GB w aplikacji Orange Flex oraz na stronie: flex.orange.pl/eko

źródło: Orange/informacja prasowa