Nowa oferta mobilnego internetu LTE w Cyfrowym Polsacie

Wśród nowości w ofercie mobilnego internetu LTE Cyfrowego Polsatu, które będą dostępne już od 30 października, pojawiają się: modem LTE 150 Mb/s Huawei E3276, większe pakiety danych oraz w e-sklepie oferta mobilnego Internetu od 9,90 zł z większą ilością gigabajtów niż w standardowej sprzedaży. Wkrótce do oferty Cyfrowego Polsatu trafi także tablet LTE 150 Mb/s.

Korzystanie ze znacznie lepszych parametrów usługi jest możliwe dzięki wprowadzeniu do portfolio operatora jedynego na świecie modemu 4. kategorii Huawei E3276. Cyfrowy Polsat zaoferuje go użytkownikom już 30 października, jako pierwszy operator w Polsce. Urządzenie, podobnie jak jego poprzednik (Huawei E398), oprócz standardu LTE, pracuje także w technologii HSPA+ i w sieci GSM, a w ofercie Cyfrowego Polsatu dostępne jest od 1 zł.

W nowej ofercie Cyfrowego Polsatu klient może wybierać spośród siedmiu różnych pakietów danych. Nowością jest Pakiet 35 GB za 139,90 zł miesięcznie, dla aktywnych użytkowników szybkiego Internetu. Niższe poziomy operator proponuje nie tylko w dużo bardziej interesującej cenie niż do tej pory, ale także zasilone dodatkowymi gigabajtami. Dla przykładu zamiast Pakietu 13 GB i 17 GB użytkownicy mogą uaktywnić odpowiednio Pakiet 15 GB za 59,90 zł lub 20 GB za 79,90. Obydwa z zyskiem 10 zł w stosunku do poprzedniej oferty. Pakiet 25 GB to już 240 zł oszczędności w skali roku (99,90 zł zamiast 119,90 zł miesięcznie). Natomiast Pakiet 7 GB w cenie 49,90 zł utrzymał wartość cennikową, ale został powiększony do 10 GB.

Od pakietu za 29,90 zł użytkownicy otrzymują w cenie pakietu podstawowego usługę „Darmowe Noce”, czyli dodatkowe 50 GB do wykorzystania w nocy. Klienci najniższego pakietu zapłacą za nią 10 zł. Każda osoba rozważająca zakup Internetu LTE Cyfrowego Polsatu może także skorzystać z „7 dni na próbę” – pozwalających na wypróbowanie usługi i ewentualny zwrot modemu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W ramach oferty łączonej abonenci usługi telewizyjnej, którzy zdecydują się na zakup Internetu Cyfrowego Polsatu oraz klienci wybierający dwie usługi operatora otrzymają dodatkowy pakiet danych w cenie telewizji – nawet do 5 GB miesięcznie.

Kolejna interesująca propozycja dotyczy zaawansowanych użytkowników sieci, dla których zakupy online są naturalną czynnością, a z konta na Facebooku korzystają nie tylko w celach towarzyskich, ale także dla uzyskania rabatów czy korzyści zakupowych. Dla klientów, którzy zdecydują się na skonfigurowanie oferty przez stronę WWW Cyfrowego Polsatu obowiązuje specjalna cena na Pakiet 1 GB. W tej promocji ich abonament za najszybszy mobilny Internet wyniesie jedynie 9,90 zł miesięcznie (zamiast 14,90 zł). Taki ruch pozwoli im na oszczędność na poziomie 60 zł w skali roku.

Z myślą o użytkownikach posiadających własny sprzęt, ale oczekujących dostępu do puli gigabajtów odpowiadającej ich oczekiwaniom, operator proponuje inne rozwiązanie. W ramach oferty ?Internet dla Każdego „Tylko SIM”, klient może teraz zawrzeć umowę na czas nieokreślony, zyskując dostęp do wybranego Pakietu danych (od 1 GB do 35 GB).

Poza modemem czwartej kategorii (Huawei E3276), obsługującym LTE do 150 Mb/s, platforma poszerzyła portfolio sprzętu o inne modele – router ZTE MF60 oraz modem ZTE MF821.

Nowość – ZTE MF60 – to pierwszy router mobilny w ofercie operatora, który obsługuje technologie HSPA+/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM. W sieci HSPA+ pracuje z maksymalną szybkością pobierania danych do 21,6 Mb/s i maksymalną szybkością wysyłania danych do 5,76 Mb/s.

Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i posiada wydajną baterię, przez co bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale także w podróży. Pozwala na korzystanie z Sieci nawet 10-ciu osobom jednocześnie, co oznacza że wszyscy domownicy mogą równocześnie podłączyć do Internetu swoje urządzenia wyposażone w kartę sieciową Wi-Fi, np. tablet, smartfon, laptop lub komputer stacjonarny.

Modem ZTE MF821 umożliwia pobieranie danych z prędkością do 100 Mb/s i jest dostępny wraz z atrakcyjnymi pakietami danych. Modem jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami przenośnymi i stacjonarnymi wyposażonymi w port USB 2.0 oraz obsługującymi większość wiodącego oprogramowania komputerowego, m.in. starsze i nowsze wersje Windows oraz Mac OS. Działa we wszystkich technologiach obsługiwanych przez Cyfrowy Polsat: LTE, HSPA+/HSPA/UMTS i EDGE/GPRS, zapewniając użytkownikom maksymalny komfort korzystania z sieci oraz współpracuje z routerem LTE Edimax LT-6408n, dostępnym w ofercie operatora.

W zależności od wybranej oferty i poziomu pakietu, modemy i routery można nabyć już od złotówki.

Obecnie w zasięgu sieci LTE znajduje się 35% mieszkańców Polski. Aktualnie na sieć nadajników składa się ponad 1300 stacji bazowych. Faza druga rozbudowy infrastruktury zakłada osiągnięcie liczby 3400 stacji i zakończy się w 2014 roku. Kilkaset stacji w technologii LTE powstanie jeszcze w tym roku. Internet HSPA+ Cyfrowego Polsatu obejmuje swoim zasięgiem 87% populacji kraju.

Specyfikacja modemu Huawei E3276

Typ produktu: modem USB
Wspierane standardy i częstotliwości:
– LTE: 800/1800/2600 MHz
– HSPA+/UMTS: 900/2100 MHz
– EDGE/GPRS/GSM: 900/1800 MHz
Maksymalne szybkości LTE: pobieranie do150 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s (LTE cat.4)
Maksymalne szybkości 3G: pobieranie do 21,6 Mb/s, wysyłanie do 5,76 Mb/s (HSPA+)
Maksymalne szybkości 2G: pobieranie do 236.8 kb/s, wysyłanie do 118,4 kb/s (EDGE)
USB: USB 2.0 (Typ A)
Karta SIM: standard (mini SIM, 6pin)
Gniazdo anteny zewnętrznej: x2, typ TS-5
Gniazdo karty pamięci: obsługa kart Micro SDHC do 32GB
Maksymalny pobór mocy: do 3,5 W
Zasilanie: przez port USB 5V
Wymiary: 92mm x 32mm x 14mm
Waga: <50g
Temperatura pracy: od -10° C do 40° C

Wymagania systemowe:
– Windows 7, Windows Vista SP1/SP2, Windows XP SP2/SP3
– Mac OS 10.5 lub nowszy
– Min. rozdzielczość ekranu 800×600
– Port USB 2.0

Dodatkowe funkcjonalności:
– Obsługa SMS (poza LTE)
– Plug and Play (automatyczna instalacja)
– Kastomizowany Connection Manager
– Możliwość włączenia blokady PIN
– Automatyczne i ręczne wyszukiwanie sieci

źródło: Cyfrowy Polsat