Badanie Video Track. Najpopularniejsze subskrypcje VOD w Polsce

Agencja mediowa Wavemaker przedstawiła pierwsze wyniki siódmej edycji badania Video Track. Więcej szczegółów już wkrótce!

Serwisy VOD walczą ofertą, ceną, sposobem dystrybucji (zakup bezpośrednio w aplikacji lub przez operatora). Korzystają na tym abonenci platform streamingowych. Która subskrypcja VOD jest najpopularniejsza wśród polskich użytkowników?

Na rynku płatnego streamingu w Polsce robi się tłoczno

Potencjał organicznego wzrostu dla SVOD wciąż jeszcze widać – rynki Europy Zachodniej, ze Skandynawią na czele, pod względem nasycenia płatnymi subskrypcjami są jeszcze dwie długości przed nami, ale i nad Wisłą zdobywanie i utrzymanie klientów będzie coraz trudniejsze„. – czytamy na profilu facebookowym agencji Wavemaker Poland.

Polskim SVOD-owym lovebrandem pozostaje #Netflix. Wyniki zakończonej dopiero co siódmej edycji VideoTrack agencji Wavemaker pokazują, że wciąż to lokalny „must have” dla abonentów serwisów streamingowych.

6 na 10 klientów serwisów SVOD (mowa o takich, którzy subskrybują przynajmniej 2 serwisy), gdyby musiała ograniczyć się do jednego abonamentu, wybrałaby Netflix.

Na nie mniejszą uwagę zasługuje w takim rankingu pozycja ubiegłorocznego debiutanta – #Disney+. Dane VideoTrack pokazują, że streamer z przytupem wszedł na polski rynek – podsumowuje badanie agencja Wavemaker.

badanie video track agencja wavemker subskrypcje vod w polsce

źródło: Wavemaker Poland