MojeID, zarządzanie kartami SIM, tryb ciemny w aplikacji Orange Flex

Orange Flex dodaje kolejną w pełni zdalną metodę weryfikacji tożsamości w aplikacji – MojeID.

MojeID to bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości online. Umożliwia przeprowadzenie wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia danych drogą elektroniczną. Od teraz usługa jest dostępna w aplikacji Orange Flex.

Po pobraniu aplikacji Orange Flex, klient wybiera konto indywidualne lub firmowe, decyduje się na wybrany Plan komórkowy, a następnie potwierdza tożsamość. Po wyborze MojeID w aplikacji Flexa, klient jest przekierowywany na stronę internetową KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa), gdzie z listy wybiera swój bank, loguje się i powraca do aplikacji Orange Flex z potwierdzoną tożsamością.

Lista banków, które wspierają usługę MojeID obejmuje największe banki m.in.: PKO BP, Pekao S.A, ING, mBank, BNP Paribas.

Kolejna nowość w aplikacji Flexa to „Strefa Kart SIM”.

Po wejściu na główną stronę aplikacji Orange Flex, na dolnym pasku znajduje się nowa ikona: Karty SIM. Ta funkcjonalność umożliwia dodanie dodatkowego numeru do głównego konta.

W „Strefie Kart SIM” użytkownik może zarządzać wszystkimi standardowymi kartami SIM oraz eSIM. Chodzi o karty z tym samym numerem dla dodatkowego urządzenia (np. smartwatcha) oraz należącymi do innych osób/urządzeń, które klient dodaje w ramach oferty. Aby zobaczyć zmiany wystarczy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Orange Flex wprowadził opcję korzystania z aplikacji w trybie dark mode. Ekran aplikacji z włączonym trybem ciemnym emituje o wiele mniej szkodliwego światła niebieskiego dla oczu.

źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl