Konsultacje online z lekarzem internistą lub pediatrą dla abonentów Plusa

Plus we współpracy z Telemedi.co wprowadził dla klientów oferty abonamentowej dostęp do e-konsultacji z lekarzem internistą lub pediatrą.

Abonenci Plusa mogą korzystać z porad lekarskich za pomocą czatu, podczas rozmowy wideo lub telefonicznej.

Aby uzyskać dostęp do zdalnych konsultacji z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej wystarczy wejść na stronę https://pluslekarz.telemedi.co/ i przejść proces włączenia usługi z wykorzystaniem ?dopisz do rachunku Plus?.

Na zdalną wizytę u lekarza internisty lub pediatry może umówić się osoba, której dane zostały podane w procesie rejestracji.

Konsultacje odbywają się za pośrednictwem platformy plus.telemedi.co. Użytkownik łączy się z wybranym lekarzem poprzez czat, telefon czy rozmowę wideo o dowolnej porze przez 7 dni w tygodniu. Podczas e-wizyty lekarze zbierają pełny wywiad medyczny, interpretują udostępnione wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych. Wystawiają zalecenia odnośnie postępowania leczniczego do wglądu i wydruku w ramach Indywidualnego Konta Pacjenta. Na podstawie przeprowadzonej konsultacji mogą wystawić e-receptę, skierowanie oraz zwolnienie lekarskie.

Koszt usługi dopisanej do rachunku wynosi 15,99 zł brutto miesięcznie.

Dla porównania pojedyncza wizyta telemedyczna kosztuje średnio 49 zł brutto. Z usługi konsultacji telemedycznych można zrezygnować w każdym momencie. W przypadku rezygnacji przed upływem 12 miesięcy, klienci tracą dostęp do usługi przez kolejny rok. 

źródło: Plus