Kantor internetowy w aplikacji IKO. Czym się wyróżnia, jakie kursy wymiany i dostępne waluty

Użytkownicy aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego mogą już korzystać z nowej wersji kantoru internetowego.

Nowa wersja kantoru walutowego w aplikacji IKO jest teraz bardziej przyjazna dla użytkowników – czytamy w komunikacie banku. Łatwiej się w nim poruszać, wymaga mniej kliknięć, wygodniej można wymienić waluty niż w poprzedniej wersji – podkreślono.

Jak kupować i sprzedawać waluty w IKO? Całkiem łatwo!

Polecenia i opisy są napisane prostym i zrozumiałym językiem. Historia wymiany walut z dokładnym filtrowaniem wykonanych transakcji jest teraz w jednym miejscu. Klienci mają też łatwiejszy dostęp do dodatkowych funkcji jak np. zlecenia i powiadomienia o kursie.

W kantorze walutowym IKO nie płacimy prowizji za wykonane transakcje. Tu można sprawdzić przykładowe kursy wymiany walut.

Nowości i zmiany w kantorze internetowym w aplikacji IKO:

  • nowe słownictwo np.: „Chcę wymienić” (dawniej „Sprzedaję”), „Chcę otrzymać” (dawniej „Kupuję”),
  • zmiana kierunku wymiany jednym kliknięciem (kwoty przenoszą się i przeliczają automatycznie),
  • flagi ułatwiają wybór waluty,
  • klienci mogą otrzymywać powiadomienia o kursie jako wiadomości push w IKO,
  • historyczne kursy i trendy notowań danej waluty można sprawdzić na wykresach, z możliwością ustalenia własnego zakresu dat.

Łatwa i szybka wymiana walut w kantorze internetowym

W kantorze walutowym PKO BP można śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony przez klienta poziom. Klient zleci także automatyczną wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą wartość oraz ustawi stałe zlecenie, dzięki czemu bank wymieni waluty we wskazanym dniu. Za realizację transakcji w kantorze nie ma dodatkowych opłat. Za zakup waluty można zapłacić BLIKIEM z konta w innym banku.

Kantor internetowy to jeden z elementów pakietu walutowego 3w1 PKO Banku Polskiego. Oprócz niego w skład pakietu wchodzą konto walutowe i karta wielowalutowa.

źródło: PKO BP