Google Pixel – gdzie kupimy smartfony w Polsce – ceny i promocje

Google wprowadził swoje smartfony do Polski.

Od teraz w sklepie Google Store można oficjalnie kupić Pixela 8 i Pixela 8 Pro oraz najnowszy model Pixel 8a. W sprzedaży dostępne są akcesoria: słuchawki Pixel Buds A-Series i etui na telefony Pixel.

Telefony stworzone przez Google można nabyć w polskiej wersji sklepu Google Store. Dodatkowo kupimy je w sieci komórkowej Play i sklepach RTV – Media Expert.

Zobacz także: Google Pixel w Play

Czym wyróżniają się telefony Pixel 8?

Pixele z serii 8 wykorzystują technologię Google Tensor G3, czyli procesor nowej generacji stworzony specjalnie do telefonów Google. Przez 7 lat wszystkie telefony Google Pixel będą objęte aktualizacją oprogramowania. W tym aktualizacjami systemu operacyjnego Android i aktualizacjami zabezpieczeń, oraz będą regularnie otrzymywać pakiety nowych funkcji.

Najnowsza linia telefonów Google Pixel 8 cechuje się eleganckim wyglądem. Z tyłu umiejscowiona jest charakterystyczna wyspa aparatu. Pixele 8 mają smukły kształt, metalowe wykończenia i materiały z recyklingu.

Pixel 8a to najbardziej wytrzymały telefon Google z serii A. Wyświetlacz Actua jest o 40% jaśniejszy niż ten w telefonie Pixel 7a. Dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz przewijanie jest jeszcze płynniejsze. Charakteryzują go matowa osłona tylna, ramka z polerowanego aluminium i 4 kolory: aloesowy (edycja limitowana!), niebieski, obsydian i porcelana.

Pixel 8 wygodnie mieści się w dłoni dzięki wyprofilowanym krawędziom. Kolorowy wyświetlacz Actua o przekątnej 6,2 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz zapewnia czysty i realistyczny obraz . Ma ponad 42% większą jasność niż wyświetlacz Pixela 7. Telefon Pixel 8 charakteryzują satynowe metalowe wykończenia, osłona tylna ze szkła polerowanego oraz kolory: zielonoszary, obsydian i pudrowy róż.

Wyświetlacz Super Actua o przekątnej 6,7 cala telefonu Pixel 8 Pro jest najjaśniejszym jak dotąd wyświetlaczem w naszej ofercie. Dzięki temu nawet w bezpośrednim świetle słonecznym obrazy w rozdzielczości ultra HDR będą wyglądać realistycznie. Ten telefon ma również osłonę tylną z matowego szkła i ramkę z polerowanego aluminium. Model Pixel 8 Pro występuje w 3 kolorach: niebieskim, porcelanowym i obsydianu.

google pixel 8a

Aparaty fotograficzne w smartfonach Pixel 8

Smartfony z linii Pixel 8 są wyposażone w zaawansowany system aparatów, który umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęcia i kręcenie filmów. Oferują funkcje edycji oparte na AI.

Pixel 8a umożliwia robienie zdjęć dzięki obiektywowi głównemu o rozdzielczości 64 megapikseli i wszechstronnemu obiektywowi ultraszerokokątnemu.

Aparat Pixela 8 z obiektywem ultraszerokokątnym i ostrością w trybie makro podnosi jakość codziennych zdjęć. Potrójny tylny aparat Pixela 8 Pro zapewnia doskonałą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. Ma ulepszoną funkcję ostrości w trybie makro, zaawansowany teleobiektyw oraz możliwość zrobienia najlepszego jak dotąd selfie.

Aplikacja aparatu ma nowy, intuicyjny interfejs umożliwiający szybkie wyszukiwanie i rejestrowanie treści w ulubionych trybach zdjęć i wideo. W modelu Pixel 8 Pro użytkownicy mają dostęp do ustawień zaawansowanych:

  • szybkość migawki,
  • ISO,
  • czy zdjęcia w rozdzielczości 50 Mpix w całym zakresie powiększenia.

Edycja zdjęć w smartfonach Pixel 8

Najlepsze ujęcie: algorytm działający na urządzeniu tworzy obraz przez połączenie serii zrobionych wcześniej zdjęć, tak aby wszystkie osoby wyglądały jak najlepiej.

Magiczny edytor w Zdjęciach Google to nowa eksperymentalna funkcja edycji. Wykorzystuje AI od Google, aby pomóc fotografom modyfikować i ulepszać zdjęcia. Można zmienić położenie i rozmiar obiektów lub użyć gotowych ustawień. Wszystko to za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Magiczna gumka do dźwięków ulepsza filmy poprzez wyciszenie rozpraszających dźwięków, takich jak szum wiatru czy odgłosy tłumu. Ta pierwsza tego rodzaju funkcja do cyfrowej ścieżki audio. Wykorzystuje zaawansowane modele uczenia maszynowego do wyodrębniania warstw poszczególnych dźwięków, dzięki czemu można kontrolować ich poziomy głośności.

Ulepszona jakość obrazu w Pixelu 8 Pro wykorzystuje procesor Tensor G3 i zaawansowane centra danych. Zapewnia to najnowocześniejszą technologię przetwarzania wideo. Funkcja ta dostosowuje kolory, oświetlenie, stabilizację i ziarnistość, czego rezultatem są fantastyczne i realistycznie wyglądające filmy. Ulepszona jakość obrazu umożliwia również filmowanie w trybie nocnym, co zapewnia lepszą jakość filmów nagrywanych smartfonem przy słabym oświetleniu.

Funkcje pomagające oszczędzać czas i wykonywać zadania

Pixel został zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom w efektywniejszej realizacji codziennych zadań. W oparciu o sztuczną inteligencję Pixel płynnie integruje najlepsze aplikacje Google, takie jak wyszukiwarka, Mapy, Tłumacz czy Zdjęcia.

Gemini to narzędzie AI, w którym można pisać, mówić lub dodawać obrazy, aby uzyskać różnego rodzaju pomoc i wskazówki, podczas realizacji codziennych zadań. Jest pomocne przy poszukiwaniu pomysłów, pisaniu podziękowań, a nawet planowaniu podróży na następne wakacje. Można nawet poprosić Gemini o podsumowanie najnowszych e-maili, aby szybko przejrzeć skrzynkę odbiorczą.

Kolejną wyjątkową funkcją jest opcja Zaznacz, aby wyszukać. Wystarczy dowolny gest, by zaznaczyć obrazy, tekst lub filmy – na przykład zakreślenie kółkiem, podświetlenie, zamazanie lub dotknięcie – i znaleźć potrzebne informacje bez przełączania się między aplikacjami.

7 lat aktualizacji zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i jego danych osobowych

W przypadku produktów z linii Pixel 8 Google oferuje 7 lat pomocy w zakresie oprogramowania.

Obecnie funkcja rozpoznawania twarzy w telefonie Pixel 8 spełnia najwyższe standardy Androida dotyczące klasy biometrycznej. Telefon zapewnia dodatkowe udogodnienie w postaci szybkiego i bezpiecznego czytnika linii papilarnych pod wyświetlaczem. Umożliwia on dostęp do kompatybilnych aplikacji bankowych i płatniczych, takich jak Portfel Google.

Google Pixel w sprzedaży – ile kosztuje?

Kupujący nowego Pixela 8a otrzymują: 3 miesiące bezpłatnego dostępu do YouTube Premium, Google One oraz 6 miesięcy do Fitbita Premium. Z kolei wybierając Pixela 8 lub 8 Pro, można zyskać dodatkowe 3 miesiące subskrypcji w usłudze Google One.

Wszystkie urządzenia oraz etui i słuchawki Pixel Buds A-Series będą dostępne w polskiej wersji sklepu Google Store.

Smartfony Google Pixel kupimy w sieci Play z abonamentem. Przez najbliższe pół roku to oferta operatorska na wyłączność.

Ceny Pixeli w Polsce:

  • Pixel 8a kosztuje 2449 zł (128 GB) oraz 2749 zł (256 GB).
  • Pixel 8 kosztuje 3599 zł (128 GB) oraz 3899 zł (256 GB).
  • Pixel 8 Pro kosztuje 4999 zł (128 GB), 5299 zł (256 GB) oraz 5899 zł (512 GB).

Promocje na Pixele w Google Store

W polskiej wersji sklepu Google Store przy zakupie telefonu Pixel 8 Pro zyskamy 1000 zł. Cała kwota jest do wykorzystania w sklepie Google Store. Przy zakupie Pixela 8 zyskujemy 700 zł oraz 650 zł przy zakupie modelu Pixel 8a.

źródło: Google Polska