eSIM w Virgin Mobile. Jak aktywować eSIM w Play24?

eSIM jest już dostępny dla wszystkich klientów Virgin Mobile. Kartę SIM na eSIM można wymienić w aplikacji Play24.

Wymiana karty eSIM i korzystanie z niej jest bezpłatne, a sama wymiana odbywa się w kilku krokach, bez wychodzenia z domu w aplikacji Play24 (z fizycznej karty SIM). Wymianę karty SIM na eSIM można zlecić w salonach Play.

Jak samodzielnie dokonać wymiany karty SIM na eSIM w Play24?

Zainstaluj lub otwórz aplikację Play24

Wejdź do aplikacji mobilnej Play24 i zaloguj się. Jeśli zarządzasz kilkoma numerami, wybierz w Play24 ten, dla którego chcesz wymienić kartę na eSIM.

Przejdź do ustawień

Gdy klikniesz koło zębate w prawym górnym rogu aplikacji, otworzysz ustawienia. Wybierz z listy „Twoja karta SIM”, a następnie „Wymieniam kartę na eSIM” na dole ekranu.

Zleć wymianę na eSIM

W tym momencie musisz zdecydować na jakim urządzeniu chcesz wymienić kartę – zaznaczając odpowiednią opcję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij „jak to działa” w prawym górnym rogu. Wszystkie kolejne kroki pojawią się na ekranie telefonu. Proces aktywacji eSIM potrwa maksymalnie 3 godziny. W tym czasie operator będzie informował o postępach w procesie.

eSIM (embedded SIM) to cyfrowa wersja karty SIM.

Szczegółowe informacje na temat eSIM w Virgin Mobile oraz listę telefonów obsługujcych eSIM można znaleźć na stronie virginmobile.pl/esim.

Z karty eSIM Virgin Mobile można korzystać w smartfonach.