Dostęp do usług LTE w Plusie ma już 50% mieszkańców Polski

Polkomtel zakończył pierwszą fazę modernizacji sieci Plus, dzięki czemu dostęp do internetu w technologii LTE posiada już ponad 50% mieszkańców Polski, a w zasięgu HSPA/HSPA+ znajduje się przeszło 93% populacji naszego kraju, podała spółka w komunikacie.

„Rozpoczęta w październiku 2012 roku modernizacja sieci Plus zaowocowała wzrostem zasięgu usług mobilnego internetu LTE z poziomu 35% do 50%, a HSPA/HSPA+ z 87% do 93%. Oznacza to, że z najszybszej mobilnej technologii na świecie może korzystać już blisko 20 mln osób, zaś z usług HSPA/HSPA+ blisko 36 mln mieszkańców naszego kraju” – głosi komunikat.

Zwiększenie zasięgu w technologii LTE powiązane jest z wprowadzeniem w ofercie Plusa specjalnej oferty zachęcającej klientów do jej przetestowania. Ofertę można testować przez 7 dni. Przez pierwsze 30 dni abonament za internet wynosi 0 zł. W przypadku rezygnacji Plus zwróci wszystkie koszty prócz opłaty aktywacyjnej (która wynosi tylko 9 zł). W ramach oferty szczególnie promowany będzie modem LTE Huawei E 3276 (umożliwiający transfer danych do 150 Mb/s) oraz router domowy LTE Huawei B 593 (umożliwiający transfer danych do 100 Mb/s).

Docelowo, do końca 2014 roku, w zasięgu LTE ma się znaleźć 66% mieszkańców Polski, w technologii HSPA/HSPA+ aż 99% populacji.

Za rozbudowę odpowiadają spółki NFI Midas oraz Polkomtel, który udostępnia swoją strukturę dla nowych stacji LTE i HSPA+.

źródło: ISBnews, Plus