Pół roku abonamentu za darmo w Orange. Jak przenieść numer

W planach 5G od Orange powróciła bardzo atrakcyjna promocja na abonament komórkowy bez opłat przez pół roku.

Klienci, którzy w terminie do 23 lutego zdecydują się na przeniesienie numeru do sieci Orange zyskają 6 miesięcy abonamentu za 0 zł. Promocja obowiązuje przy wyborze Planu M za 65 zł/mies. lub Planu L za 85 zł/mies.

Promocja: 6 miesięcy abonamentu za 0 zł w Orange

Aby otrzymać na abonament za darmo przez pół roku należy przenieść numer do Planu M lub Planu L w Orange. Pod warunkiem, że zamówienie zostanie złożone w sklepie internetowym orange.pl. Wtedy dostajemy 5 miesięcy za 0 zł za przeniesienie numeru online + 1 miesiąc w prezencie za zakup online. Do promocyjnych planów abonamentowych możemy dokupić dowolne urządzenie lub wybrać ofertę bez telefonu.

Plan MPlan L
6 mies. abonamentu za 0 zł, potem 65 zł/mies. z rabatami*
140 GB przez 12 mies., potem 70 GB
bezpłatna CyberOchrona
umowa 24 miesiące
aktywacja 60 zł (jednorazowo)
6 mies. abonamentu za 0 zł, potem 85 zł/mies. z rabatami*
300 GB przez 12 mies., potem 150 GB
bezpłatna CyberOchrona
umowa 24 miesiące
aktywacja 60 zł (jednorazowo)

Od 25. mies. umowa przedłuży się na czas nieokreślony, a cena wzrośnie o 10 zł/mies.

*Ceny zawierają rabaty: 5 zł/mies. za e-fakturę odbierany co miesiąc w Mój Orange, 5 zł/mies. za zgody marketingowe, 10 zł/mies. przez pierwsze 24 mies. za zawarcie umowy na czas określony.

Do przeniesienie numeru potrzebny jest aktywny numer u dotychczasowego operatora i dowód osobisty. Na numerze nieaktywnym czyli wyłączonym nie ma możliwości odebrania autoryzującego kodu SMS. Kod jest niezbędny do przeniesienia numeru w sklepie internetowym). Przeniesienie numeru jest usługą bezpłatną.

Jakie dokumenty są potrzebne do przeniesienia numeru:

  • wniosek o przeniesienie numeru,
  • umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Wniosek o przeniesienie numeru, rozwiązanie usługi u dotychczasowego operatora i umowę podpisuje się osobiście:

  • w salonie – sprzedawca weryfikuje dokument tożsamości,
  • u kuriera – kurier sprawdzi zgodność danych na umowie z dokumentem tożsamości.

Kiedy można przenieść numer?

  • na koniec okresu promocyjnego przewidzianego w umowie z obecnym operatorem (zalecany wybór, nie powoduje ryzyka kary umownej u dotychczasowego operatora)
  • z zachowaniem okresu wypowiedzenia umowy u obecnego operatora (jeśli nie minął okres promocji, dotychczasowy operator może naliczyć karę wynikającą z umowy)
  • w dowolnym wybranym dniu (w tym przypadku dotychczasowy operator może naliczyć karę za wcześniejsze rozwiązanie umowy i dodatkową opłatę abonamentową)

Po podpisaniu umowy z Orange wraz z dokumentami dostajemy kartę SIM z numerem tymczasowym. Korzystamy z niego do momentu przeniesienia obecnego numeru. W dniu przeniesienia numeru zaczyna on działać na dostarczonej karcie SIM zamiast numeru tymczasowego. Numer tymczasowy może być aktywny od razu po podpisaniu umowy o przeniesienie numeru.

źródło: Orange