Abonament komórkowy w Orange. Promocje i oferta wrzesień 2022

Klienci indywidualni, którzy wybiorą abonament komórkowy w Orange (Plan 40, Plan 50, Plan 60 lub Plan 80) otrzymają 1 mies. abonamentu za 0 zł.

Jeszcze więcej w promocji Orange zyskają osoby przenoszące numer z innej sieci. Wtedy promocja obejmuje 3 mies. abonamentu za 0 zł. Oferta jest dostępna przy zakupie online, w e-sklepie operatora.

Orange podnosi opłatę aktywacyjną

Od 4 września wzrosła opłata aktywacyjna w planach taryfowych sieci Orange. Po podwyżce, która wyniosła 10 zł, aktywacja numeru komórkowego w Orange kosztuje 60 zł. Nowa cena obowiązuje wszystkich klientów, kupujących nowy numer jak i przenoszących numer z innej sieci. Przy przedłużeniu opłata aktywacyjna nie jest pobierana.

Czy to początek podwyżek za usługi telekomunikacyjne. Kiedy indeksacja cen o inflację w umowach operatorów komórkowych?

Orange rozpoczął dodawanie klauzul inflacyjnych do umów z klientami – informowała w lipcu br. Gazeta Giełdy Parkiet. Ceny usług będą mogły zostać podniesione części klientom w trakcie trwania kontraktu w 2023 roku – dodano w artykule.

W drugim kwartale zaczęliśmy wprowadzać zapisy w umowach z klientami pozwalające nam podnieść ceny w przyszłości – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Klauzule inflacyjne dają operatorowi możliwość podniesienia cen, ale nie oznaczają, że będą one podnoszone automatycznie.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska uzupełnił, że operator będzie mógł po raz pierwszy zastosować indeksację w przyszłym roku po tym jak Główny Urząd Statystyczny poda dane o inflacji w 2022 r. – W przypadku uruchomienia klauzuli inflacyjnej i podwyższenia cen, klienci zostaną poinformowani z 30-dniowym wyprzedzeniem. Daje im to też prawo do bezkosztowego odstąpienia od umowy – dodał rzecznik.

Orange wprowadza klauzule indeksacyjne stopniowo w umowach o usługi mobilne, pakiety Orange Love podpisywane z klientami nowymi i przedłużającymi umowy. Dotyczy to segmentu klientów indywidualnych i firm jednoosobowych – pisze Parkiet.

Abonamenty komórkowe w Orange dla klientów indywidualnych – wrzesień 2022:

Plan 40
40 zł/mies.
Plan 50
50 zł/mies.
Plan 60 5G
60 zł/mies.
Plan 80 5G
80 zł/mies.
Darmowy abonament
(tylko online)
3 mies. abonamentu za 0 zł3 mies. abonamentu za 0 zł3 mies. abonamentu za 0 zł3 mies. abonamentu za 0 zł
Internet w telefonie5 GB z pełną prędkością potem ograniczenie prędkości do 16 kb/s
(5 GB w roamingu w UE)
15 GB z pełną prędkością potem ograniczenie prędkości do 16 kb/s
(8,64 GB w roamingu w UE)
60 GB
potem bez limitu GB z prędkością do 1 Mb/s
(10,36 GB w roamingu w UE)
120 GB
potem bez limitu GB z prędkością do 1 Mb/s
(13,82 GB w roamingu w UE)
Rozmowy, SMS-y/MMS-y
w kraju i w roamingu w UE
bez limitubez limitubez limitubez limitu
HBO Max20 zł/mies.5 zł/mies.
Aktywacja60 zł60 zł60 zł60 zł
Umowa24 mies.24 mies.24 mies.24 mies.

źródło: Orange