5G w Orange można włączyć za darmo. Wystarczy, że masz abonament komórkowy

Od 4 lutego klienci Orange posiadający mobilne plany abonamentowe mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do technologii 5G.

Dostęp do 5G w Orange będzie aktywny do 30 kwietnia 2021 roku dla posiadaczy wszystkich Planów Mobilnych i Firmowych. Oferta dotyczy tych abonamentów, które do tej pory nie były objęte dostępem do sieci #hello5G.

Stały dostęp do 5G w Orange mają abonenci korzystający z Planu Mobilnego 75 i dwóch Planów Firmowych L i XL.

Aby włączyć możliwość bezpłatnego korzystania z 5G w Orange, wystarczy zalogować się do swojego konta abonenckiego w aplikacji Mój Orange. Aplikację można pobrać bezpłatnie w App Store oraz Google Play.

Drugi sposób to zalogowanie się do konta Mój Orange za pomocą strony internetowej: https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj. Następnie, z menu wybrać „Pakiety i usługi”, kliknąć w zakładkę „Internet” oraz aktywować „Możliwość korzystania z 5G”.

Dostęp do sieci 5G w Orange można uruchomić samodzielne w aplikacji Mój Orange:

Z promocji mogą skorzystać klienci posiadający wybrane oferty indywidualne lub plany dla firm:

  • Plan Mobilny 35, 45 i 55 (klienci korzystający z Planu Mobilnego 75 mają możliwość korzystania z 5G już od startu tej sieci, 1 lipca 2020 roku),
  • Plan Komórkowy,
  • Orange Love, Orange Love Mini i Standard,
  • Orange Love Extra lub Premium, zakupione przed 11 marca 2020 roku (klienci, którzy zdecydowali się na zakup tych pakietów 12 marca lub później, mogą już korzystać z 5G),
  • Plan Firmowy S i M (przedsiębiorcy korzystający z Planów Firmowych L i XL mogą już korzystać z #hello5G) oraz oferta Dla Firm.

W ramach promocji dostęp jest aktywny do 30 kwietnia 2021 roku. Od 1 maja br. dostęp do 5G dla użytkowników ofert nieobejmujących tej funkcjonalności automatycznie wygaśnie.

Klienci korzystający z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionych 12 marca 2020 roku lub później oraz Planów Firmowych L i XL będą mogli korzystać z 5G jak dotychczas.

źródło: Orange