5G w Orange dostępne od 1 lipca 2020

Orange Polska rozpoczyna pierwszy etap wprowadzania usług 5G dla swoich klientów.

Orange kończy modernizację sieci, która pozwoli na uruchomienie technologii 5G na 1600 stacji bazowych. Będzie ona dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach.

Do uruchomienia sieci 5G posłuży pasmo 2100 MHz, obecnie wykorzystywane głównie dla potrzeb 4G LTE.

Dzięki prowadzonemu od dwóch lat refarmingowi i zmienionemu sposobowi zarządzania zasobami sieciowymi, operator mógł przeznaczyć część tego pasma na potrzeby uruchomienia technologii 5G. To pierwszy etap budowy sieci 5G.

Pasmo 2100 MHz jest wykorzystane do uruchomienia sieci 5G w Orange. W przyszłości posłuży przy budowaniu kompleksowej, sieci 5G, pomagając m.in. poprawić jej zasięg wewnątrz budynków.

Każdy klient Orange, który podpisze nową lub przedłuży obecną umowę w Planie Mobilnym 75 lub Orange Love Extra/Premium automatycznie otrzyma możliwość korzystania z 5G. Dotyczy wszystkich umów zawartych od 12.03.2020 roku.

Jak klienci Orange, którzy już korzystają Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra/Premium mogą włączyć usługę 5G?

Klienci, którzy korzystają z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium, mogą włączyć „Możliwość korzystania z 5G” w Mój Orange na stronie orange.pl lub dzwoniąc na infolinię. Wraz z dostępem do 5G klienci Planu Mobilnego 75 otrzymają dodatkowy pakiet 40 GB danych do wykorzystania każdego miesiąca.

W przypadku obecnych klientów Planu Mobilnego 75 włączenie możliwości korzystania z 5G zwiększy automatycznie i bez żadnych dodatkowych kosztów dostępny pakiet GB z 30 do 70 GB.

Klienci Nowego Planu Firmowego X i XL nie muszą robić nic, by aktywować obsługę sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu.

Smartfony 5G dostępne w sieci Orange:

  • Samsung Galaxy S20+ 5G
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Więcej informacji o 5G w Orange

źródło: Orange