5G w Orange. Jak korzystać, abonamenty, smartfony i zasięg

Od 1 lipca 2020 roku użytkownicy wybranych ofert abonamentowych i planów firmowych Orange mogą już korzystać z sieci 5G.

Na początek klienci Orange mają do dyspozycji siedem modeli smartfonów współpracujących z technologią 5G, dostępnych w ofercie operatora.

#hello5G to nazwa handlowa 5G w Orange

W początkowej fazie rozwoju sieć 5G jest dostępna w największych miastach w Polsce. To m.in. Warszawa, Łódź, Kraków, miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Wrocław, Poznań, Rzeszów i Kielce.

Dokładny zasięg sieci 5G w częstotliwości 2100 MHz w Orange można sprawdzić na mapie zasięgu.

Kto może korzystać z 5G w Orange

#hello5G jest dostępne automatycznie i bez dodatkowych opłat dla klientów indywidualnych, którzy posiadają nowy Plan Mobilny 75 lub abonament komórkowy w Orange Love Extra i Premium zakupiony 12 marca 2020 r. lub później.

Do 5G w Orange mają dostęp klienci biznesowi posiadający Plany Firmowe L lub XL, kupione po 24 lutego 2020 r. Użytkownicy planu Firma mogą korzystać z usługi „5G dla Firm” za 9,90 zł bez VAT miesięcznie.

Co jest niezbędne do korzystania z 5G w Orange:

 • oferta z dostępem do 5G
 • telefon obsługujący technologię 5G w paśmie 2100 MHz – zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania
 • odpowiednia karta SIM – 4G LTE (USIM) lub eSIM
 • oraz znajdowanie się w zasięgu sieci 5G.

Trwają prace nad uruchomieniem #hello5G dla klientów Orange Flex

Orange nie ma obecnie planów udostępnienia technologii 5G klientom ofert na kartę i nju mobile.

Lista telefonów obsługujących 5G w Orange:

 • Xiaomi Mi 10 Lite 5G
 • Xiaomi Mi 10 5G
 • Xiaomi Mi 10 Pro 5G
 • LG Velvet 5G
 • Huawei P40 5G
 • Huawei P40 Pro 5G
 • Motorola Edge 5G

Oferta urządzeń obsługujących 5G w Orange będzie systematycznie poszerzana, a kolejne smartfony z tą funkcjonalnością pojawią się jeszcze w lipcu. Taki smartfon powinien być zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

https://www.instagram.com/p/CBgEVxOlLY2/?utm_source=ig_web_copy_link

Jak włączyć samodzielnie 5G w Orange?

Klienci indywidualni, którzy korzystają z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium kupionego przed 12 marca 2020 r., mogą włączyć „Możliwość korzystania z 5G” samodzielnie. Wystarczy zalogować się do konta Mój Orange na stronie operatora (zakładka Pakiety i usługi – Kategoria: Internet/usługi dodatkowe)  lub zlecić aktywację poprzez infolinię.

Wraz z uruchomieniem 5G, obecni klienci Orange otrzymają dodatkowy pakiet 40 GB danych do wykorzystania każdego miesiąca.

W przypadku klientów Orange Love Extra i Premium zwiększenie pakietu danych wiąże się z koniecznością podpisania aneksu do obecnej umowy. Taki aneks nie zmienia dotychczasowej miesięcznej kwoty zobowiązania.

Orange Polska intensywnie przygotowuje się do uruchomienia sieci 5G w pasmach wskazanych do tego na poziomie Unii Europejskiej, testując dostępne na rynku rozwiązania. Od jesieni 2019 r. trwają próby terenowe w paśmie 3,5 GHz, a od roku – w paśmie 26 GHz.

źródło: Orange