Plus: Internet mobilny LTE przez router i gniazdka elektryczne w domu i biurze

W Punktach Sprzedaży sieci Plus dostępne jest całkowicie nowe akcesorium – zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych. Adaptery podpięte do sieci przez normalne gniazdko zwiększają zasięg Internetu w domu lub biurze i pozwalają na korzystanie nawet w odległym pomieszczeniu.

W ofercie Plusa są dwa rodzaje zestawów – jeden z adapterami wymagającymi kabli sieciowych Ethernet i drugi, w którym jeden z adapterów jest urządzeniem WiFi.

Adaptery D-Link Homeplug AV wykorzystują istniejące w domu czy biurze okablowanie elektryczne i pozwalają tanio oraz szybko, bez kucia ścian i kładzenia kabli, zwiększyć zasięg Internetu. Zastosowanie technologii QoS gwarantują, że przeglądanie stron czy pobieranie plików nie przeszkodzi w rozmowach przez telefon internetowy.

Zestaw_D-Link_DHP-309AV-1Rozwiązanie to jest już bardzo popularne w Europie, a szczególnie w Niemczech, gdzie można je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Działa to tak, jakby w całym domu czy mieszkaniu rozciągnięty był kabel internetowy. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku dużych mieszkań czy kamienic o grubych murach, gdzie nie zawsze można swoje urządzenie do transmisji danych, np. router, przenosić do każdego pomieszczenia.

Oferta internetu mobilnego w Plusie

W ofercie Plusa dostępne są:

  • za 99 zł zestaw D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami DHP-308AV korzystającymi z kabli sieciowych Ethernet.
  • za 259 zł zestaw D-Link DHP-311AV z adapterem DHP-308AV korzystającym z kabla sieciowego Ethernet oraz adapterem DHP-310AV WiFi.

Sposób instalacji obu zestawów jest bardzo prosty i każdy może zrobić to samodzielnie:

Pierwszy adapter DHP-308AV należy podłączyć do gniazdka elektrycznego i połączyć z domowym routerem za pomocą kabla sieciowego Ethernet.

Drugi adapter podłączamy do gniazdka elektrycznego znajdującego się w pobliżu urządzenia, na którym chcemy korzystać z Internetu:

  • jeżeli drugim adapterem jest DHP-308AV łączy się go z urządzeniem (komputer, laptop, telewizor) za pomocą kabla sieciowego Ethernet.
  • jeśli drugi adapter to DHP-310AV to po podłączeniu do gniazdka utworzy on punkt dostępu WiFi i urządzenia w pomieszczeniu połączą się bezprzewodowo z Internetem.

Schemat_montazu_zestawu_D-Link_DHP-311AV_WiFi

źródło: Plus